Kto stoi na drodze Anonymo i Wisły w biegu po mistrzostwo Snow Sweet Snow?

Kto stoi na drodze Anonymo i Wisły w biegu po mistrzostwo Snow Sweet Snow?

03.04.2021, 10:20:53

Aż dwie formacje z Polski awansowały do ostatecznego etapu trzeciej odsłony Snow Sweet Snow. Kogo pokonać muszą gracze Anonymo Esports i Wisły All in! Games Kraków, aby dotrzeć do wielkiego finału?

To była dla biało-czerwonych długa droga – szczególnie dla ekipy Grzegorza “SZPERO” Dziamałka, która maraton rozpoczęła już od etapu regionalnego. Anonymo Esports miało bowiem ten komfort, że grę rozpoczęło w głównym etapie szwajcarskim. Obie sekcje szczęśliwie przez tę fazę zresztą przebrnęły, awansując do play-offów z bilansem 3:2.

Wisła All in! Games Kraków na drodze do etapu pucharowego pokonała m.in. Sprout, EXTREMUM, Trident Clan, Nexus Gaming czy Galaxy Racer. Anonimowi z kwitkiem odprawili z kolei Ninjas in Pyjamas, Sangal Esports i Trident Clan. Nawet te zwycięstwa stracą jednak na znaczeniu, jeśli Polacy nie podołają w play-offach.

Do tych oprócz Wisły i Anonymo awans uzyskali gracze Tricked Esport, Dignitas, SINNERS Esports, ex-Winstrike Teamu, Nordavind oraz SKADE. Organizatorzy do ćwierćfinałów zaprosili ponadto mousesports, Fnatic, HAVU Gaming i Evil Geniuses. Z kim w pierwszej kolejności zmierzą się Polacy?

Anonymo Esports inauguracyjny pojedynek rozegra ze SKADE, które już w etapie szwajcarskim formację Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego sprowdziło do parteru. Mecz był wówczas jednak bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowała ostatecznie jedna runda. Trudno w takich okolicznościach spisać biało-czerwonych na straty.

Jeśli z kolei Anonimowi tym razem wygrają, w ćwierćfinale staną naprzeciw mousesports. Tego samego mousesports, które niedawno zostało zmiażdżone przez MAD DOG’S PACT.

Wisła All in! Games Kraków przygodę z play-offami rozpocznie natomiast od potyczki z Nordavind, które śladem Białej Gwiazdy przez turniej idzie od etapu regionalnego. Międzynarodowa formacja znajduje się aktualnie na 54. miejscu w światowym rankingu prowadzonym przez HLTV.org. Dla porównania – Polacy mogą pochwalić się pozycją 35. O ile podopiecznym Mariusza “Loorda” Cybulskiego uda się poskromić pierwszych rywali, w ćwierćfinale czekać będą na nich reprezentanci Fnatic. A tu już łatwo bezsprzecznie nie będzie, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę spore problemy targające Pomarańczowymi.

Żeby tego było mało – niemożliwy jest finał z udziałem obu formacji z Polski. W przypadku bezbłędnej gry zarówno Wisły, jak i Anonymo, obie sekcje spoktają się bratobójczym meczu już w półfinale.

Pierwsze mecze Polaków w play-offach Snow Sweet Snow zaplanowano na 5 kwietnia:

  • 12:00 – Wisła All in! Games Kraków vs. Nordavind – BO3
  • 15:00 – Anonymo Esports vs. SKADE – BO3

Polacy walczą o pierwsze trofeum w roku 2021 i 40 tysięcy dolarów, które zagwarantowano zwycięzcom. Przypomnijmy, że drugą odsłonę zmagań x-kom AGO zakończyło z tytułem wicemistrzów.

Fot. Skill Factor / Patrycja Gawryszewska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze