Czy Pompa popłynie na fali niedawnego sukcesu i postawi się Anonymo?

Czy Pompa popłynie na fali niedawnego sukcesu i postawi się Anonymo?

16.03.2021, 16:18:44

Serią niespodziewanych remisów zakończyły się poniedziałkowe mecze ESL Mistrzostw Polski. Dziś do gry wkroczą m.in. zespoły, których wczoraj w akcji nie obserwowaliśmy – Pompa Team i Anonymo Esports.

O ile podwójne zwycięstwo Illuminar Gaming nad Tarczyński Protein Teamem nie wzbudziło wielkich emocji, a remis Wisły All in! Games Kraków z HONORIS wpisywał się w przedmeczowe możliwości, o tyle zaciętość konfrontacji x-kom AGO i Teamu ESCA Gaming określić można niespodzianką.

Team ESCA Gaming w starciu z Jastrzębiami nie tylko szedł łeb w łeb na obu mapach. Zrobił więcej – jedną z nich zakończył bowiem triumfem. Ekipa Karola „Enzo” Lasoty zanotowała tym samym pierwsze punkty na koncie, w tabeli wyprzedzając Izako Boars oraz Tarczyński Protein Team. Dziki w każdej chwili mogą jednak odbić się od dna, gdyż rozegrały dopiero dwie mapy.

Porażka x-kom AGO może wpłynąć zresztą na pozycję najwyżej notowanej ekipy z Polski. Jastrzębie miały bowiem szansę, aby wysunąć się na pozycję lidera, dzieląc szczyt razem z iHG. Utrata punktów boli tym bardziej, że graczom Teamu ESCA Gaming daleko do faworytów.

Wyniki wczorajszych meczów ESL Mistrzostw Polski:

  • Wisła All in! Games Kraków 8:16 HONORIS – Mirage
  • HONORIS 7:16 Wisla All in! Games Kraków – Nuke
  • x-kom AGO 14:16 Team ESCA Gaming – Mirage
  • Team ESCA Gaming 13:16 x-kom AGO – Nuke
  • Illuminar Gaming 16:10 Tarczyński Protein Team – Mirage
  • Tarczyński Protein Team 12:10 Illuminar Gaming – Nuke

Dziś w akcji ponownie zobaczymy Team ESCA Gaming oraz Tarczyński Protein Team. O ile ESCA postara się, by na fali zwycięstwa zredukować różnicę do liderów, o tyle popularny „teamKabanos” spróbuje wywalczyć pierwsze punkty w sezonie.

Na podwieczorek zaplanowano z kolei pojedynek Anonymo Esports i Pompa Teamu. Odruchowo chciałoby się powiedzieć, że ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego to bezsprzeczni faworyci do zwycięstwa. Należy pamiętać jednak o tym, czego czarno-żółci dokonali w niedawnych kwalifikacjach do Fantasyexpo Cup. Wówczas podopiecznych Szymona „Isamu” Kasprzyka również nie traktowano z należytą powagą.

Harmonogram dzisiejszych meczów ESL Mistrzostw Polski:

  • 18:30 – Team ESCA Gaming vs. Tarczyński Protein Team
  • 19:30 – Tarczyński Protein Team vs. Team ESCA Gaming
  • 20:30 – Pompa Team vs. Anonymo Esports
  • 21:30 – Anonymo Esports vs. Pompa Team

Okazuje się więc, że w drugiej kolejce ESL Mistrzostw Polski nie zobaczymy Izako Boars oraz MAD DOG’S PACT. Oba składy powrócą do gry w przyszłym tygodniu.

Spotkania w ramach ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. Łukasz Twardowski
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze