Anonymo czy iHG zaproszone do kwalifikacji EMP. Rusza długa walka o tytuł mistrza kraju

20.02.2021, 11:40:02

Spoglądamy tak na listę uczestników zamkniętych kwalifikacji do EMP i pozostaje się cieszyć, że te przewidują awans dla aż czterech uczestników. W innym wypadku cierpielibyśmy z powodu braku którejś z czołowych polskich ekip w walce o krajowy czempionat. To swoją drogą wciąż jest niewykluczone, jednak na szczęście nie pewne. Dziś ruszają także pierwsze otwarte eliminacje do ESL MP. Rusza wyczerpujący bój o tytuł mistrza kraju.

Choć główna część turnieju ruszy dopiero w Dzień Kobiet, pierwsze otwarte eliminacje będziemy śledzić już dzisiaj. Na liście startowej pierwszych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski znajdziemy wiele uznanych ekip czy miksowych piątek. Nie widzimy tam niestety tej jednej, wyjątkowej – StylDunów. byali nie wyklucza jednak udziału w drugiej próbie eliminacyjnej, więc nic straconego. Wciąż możemy zobaczyć hitowy StylDunów w ESL MP.

Pierwsze otwarte eliminacje rozpoczną się dziś, a chętni wciąż mogą zgłaszać swój udział. Warto jednak zarezerwować czas zarówno dziś, jak i jutro, w końcu kilka dobrych występów będzie oznaczać awans do drugiego dnia zmagań. Zapisy trwają do godziny 16:55, a wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w tym miejscu.

Trzy najlepsze formacje każdego z dwóch otwartych turniejów eliminacyjnych zameldują się w zamkniętym etapie, w którym już teraz czekają na nich krajowi giganci. Kto? Sami zobaczcie:

  • Anonymo Esports
  • AVEZ Esport
  • HONORIS
  • Illuminar Gaming
  • PGE Turów Zgorzelec
  • Śląsk Wrocław Esports

Trwogę budzi przede wszystkim obecność Anonymo i Illuminar. Swoją drogą nie możemy doczekać się sytuacji, w której obie ekipy spotkają się na serwerze. Jasne, sami często nadużywaliśmy zwrotu “derby” w kontekście polsko-polskich pojedynków. Starcie tego duetu zasługuje jednak na takie miano, jak żadne inne.

Do tego nie powinno jednak dojść w samych zamkniętych kwalifikacjach. Format nie jest bowiem zbyt wymagający, a awans do głównego turnieju uzyskają aż cztery składy. Zaproszeń do głównych zawodów co prawda wciąż nie ma, jednak można się domyślać, że otrzymają je ekipy, które utrzymały się w poprzednim sezonie ESL MP i zachowały większość składu – x-kom AGO, MAD DOG’S PACT, Izako Boars, los kogutos, Pompa Team i Wisła All in! Games Kraków.

Fot. Łukasz Twardowski / Illuminar Gaming/Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze