Akuma odpowiada na zarzuty ESIC. „Nie możemy być odpowiedzialni za działalność naszego ex-CEO”

10.06.2021, 04:29:13

Ukraińska organizacja Akuma odpowiedziała na zarzuty ESIC i wyraziła gotowość do kooperacji z organami prowadzącymi dochodzenie w sprawie domniemanego ustawiania spotkań, o którym pisaliśmy wczoraj. Formacja z regionu CIS zaznaczyła swój brak powiązań z byłym właścicielem składu CS:GO, grającym wówczas pod banderą Project X. 

Wydarzenie CIS RMR EPIC było z różnych powodów przedmiotem publicznych kontrowersji. Ponieważ EPIC nie jest członkiem ESIC, nie podjęliśmy kroków w celu zbadania zakresu zagrożeń integralności w przypadku zdarzenia. Jednak w dniu 9 czerwca 2021 r. ESIC skierował do Valve dokumenty zawierające istotne dowody wskazujące na istnienie potencjalnego oszustwa w zakładach bukmacherskich popełnionego przez osoby powiązane z tymi, które uczestniczyły w wydarzeniu CIS RMR prowadzonym przez EPIC – czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu wystosowanym wczoraj przez ESIC.

Kontrowersje wokół występów Akumy w turnieju kwalifikacyjnym do Majora od wielu dni pozostają głównym tematem dyskusji w esportowym środowisku. Temat stał się jeszcze bardziej gorący z uwagi na wczorajsze dowody dotyczące zakładów bukmacherskich postawionych przez CEO Project X, Oleksandra Shyshko, w czasie kiedy większość składu Akumy grała pod banderą jego organizacji. Bety wzbudziły zainteresowanie ESIC, które przesłało materiały do VALVE.

Gracze Akuma ustawiali mecze? Dowody trafiły do Valve

Oświadczenie w imieniu Akumy wystosował na swoim Twitterze jeden z zawodników. Dmitriy „⁠SENSEi⁠” Shvorak zaprzeczył, że jego zespół grający wówczas pod banderą Project X miał jakikolwiek udział w zakładach stawianych przez CEO organizacji.

Chcemy oficjalnie oświadczyć, że żaden z graczy Akumy/ ex-Project X nie był zaangażowany w zakłady dotyczące naszych meczów. Chcemy podkreślić, że nie możemy być odpowiedzialni za aktywność naszego byłego CEO, Alexandra Shysko, na stronach bukmacherskich. Jesteśmy gotowi na pełną kooperację z ESIC i dostarczenie wszelkich potrzebnych informacji – zaznaczył zawodnik.

Fot. Akuma

Tagi:
Akuma ESIC Oleksandr Shysko Project X Valve
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze