Akademie LEC zagrożone? Organizacje głosują za ich porzuceniem
Właściciele drużyn z LEC wzięli udział w głosowaniu dotyczącym zasadności posiadania akademii w ligach regionalnych. Jak poinformowała redakcja Dot Esports, większość organizacji opowiada się usunięciem wspomnianego przepisu.
Pablo Suárez z redakcji Dot Esports poinformował o nieoficjalnym jeszcze głosowaniu, w którym wzięło udział dziesięć zespołów z LEC. Powołując się na nieujawnione źródła, zdradził, że dziewięć klubów stanęło za usunięciem reguły wymagającej inwestowania w regionalne akademie. Przeciw zgłosiła wyłącznie jedna organizacja.
Głosowanie miało odbyć się tydzień temu. Wobec tego trudno ustalić, które organizacje esportowe zdecydują się na podtrzymaniu projektów akademii, a jakie z nich zrezygnują. Zarządzający zespołami czas na zastanowienie mają do stycznia przyszłego roku – to wówczas prawdopodobnie wejdą bowiem nowe zasady.
Modyfikacji poddane zostaną podobno również przepisy związane z limitem drużyn akademickich w regionalnych ligach. Zgodnie z doniesieniami Dot Esports zatwierdzono zasadę pozwalającą na funkcjonowanie dwóch składów partnerskich LEC w każdych z rozgrywek. Do tej pory pochwalić mogli się tym wyłącznie Francuzi, Hiszpanie, Niemcy i Skandynawowie.
Jeśli plotki znajdą swoje potwierdzenie, decyzja może bezpośrednio wpłynąć na AGO ROGUE – akademię LEC ściśle współpracującą z polskim x-kom AGO. Łotrzyki są zresztą jedną z najbardziej utytułowanych drużyn partnerskich. Na koncie mają nie tylko mistrzostwo Ultraligi, ale również złote medale przywiezione z European Masters.
Jastrzębie połączyły siły z Rogue w grudniu 2019 roku. Sama akademia z LEC historię z Ultraligą rozpoczęła natomiast w marcu – jeszcze jako Rogue Esports Club. Zarówno przed podjęciem współpracy z polską organizacją, jak i po nim Łotrzyki mogły cieszyć się ze zdobywanych tytułów mistrzowskich.
– Czuję ogromną dumę, ogłaszając współpracę z Rogue – mówił z zadowoleniem Jakub Szumielewicz, prezes organizacji x-kom AGO w dniu ogłoszenia. – Nasza organizacja od początku istnienia nastawiona jest na budowanie kompetencji w zakresie wiedzy o rywalizacji w esporcie, dbałości o kompleksowy rozwój zawodników, efektywności w relacjach z partnerami biznesowymi oraz na konsekwencję w budowaniu własnych mediów opisujących nasze wartości i drogę, jaką przemierzamy każdego dnia. Rogue – jako przodująca międzynarodowa organizacja esportowa – powierza nam opiekę nad swoimi graczami, marką, jak również oddaje w nasze ręce reprezentowanie swoich interesów komercyjnych w Polsce. Myślę, że to pokazuje najlepiej, iż podążaliśmy właściwą drogą – stwierdził.
Jastrzębim lotem prosto do Ultraligi. x-kom AGO łączy siły z Rogue Esports Club
AGO ROGUE nie udało się jednak obronić mistrzowskiego tytułu międzynarodowych rozgrywek. Łotrzyki przygodę z wiosennym sezonem European Masters zakończyły już w fazie grupowej. Fot. Riot Games / Michał Konkol