Agresivoo, Cinkrof i spółka oficjalnie w Esports Performance Center
League of Legends
Newsy

Agresivoo, Cinkrof i spółka oficjalnie w Esports Performance Center

15.01.2019, 18:09:00

Potwierdziły się plotki dotyczące składu Esports Performance Center na pierwszy sezon Ultraligi. W formacji związanej z Teamem Kinguin oficjalnie będą występowali Agresivoo, Cinkrof, Matisław, Lucker i Erdote.

Najważniejszą wiadomością wyciągniętą z ogłoszenia składu jest to, że Cinkrof wraca do regularnej gry na polskiej scenie. Polak od dwóch i pół roku występował w zagranicznych drużynach, a do Polski wracał tylko w przerwie pomiędzy splitami lub sezonami. W tym długim okresie osiągnął niemało, ponieważ wygrał sezon zasadniczy hiszpańskiej ligi, występował w Turcji, a także zaliczył krótki epizod w EU LCS w barwach Origen. Wówczas nie wygrał jednak żadnego spotkania BO3, po czym przegrał turniej promocyjny i zrzucił legendarną organizację do Challenger Series.

Reszta zespołu jest złożona z zawodników, którzy przez ostatnie miesiące występowali w inauguracyjnym sezonie Ultraligi. Agresivoo, Erdote oraz Lucker doszli do półfinałów rozgrywek, a Matisławowi zabrakło do tego zaledwie jednej wygranej mapy w ćwierćfinale, który zakończył wynikiem 2:3. Cała czwórka jest uznawana za młodych i bardzo utalentowanych graczy, którzy od wielu miesięcy mogą się pochwalić kontami w Challengerze i ofertami z zagranicznych lig.

Trenerem zespołu został Adrian „hatchy” Widera, który ostatnie cztery miesiące spędził w Illuminar Gaming,  w którym wygrał 17. sezon ESL Mistrzostw Polski, sezon zerowy Ultraligi oraz zajął drugie miejsce w czwartym sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Szkoleniowiec jest uznawany za jednego z dwóch najlepszych trenerów z naszego kraju i z pewnością celuje w zwycięstwo.

Cinkrofa i spółkę będziemy mogli obserwować już od 22 stycznia. Bowiem właśnie wtedy wystartuje pierwszy sezon Ultraligi, w którym będą rywalizowali między innymi z akademią Rogue, Illuminar Gaming oraz Wisłą Płock.

Pełny skład Esports Performance Center prezentuje się następująco:

  • Top: Tobiasz „Agresivoo” Ciba
  • Jungle: Jakub „Cinkrof” Rokicki
  • Mid: Mateusz „Matisław” Zagórski
  • Bot: Damian „Lucker” Konefał
  • Support: Robert „Erdote” Nowak

Jak dowiedziała się nasza redakcja, przydomek Esports Performance Center będzie używany przez zespół wyłącznie przez okres uczestnictwa w pierwszym sezonie Ultraligi. Właściwą nazwę organizacji Wiktora „TaZa” Wojtasa, Wiktora Wanli i Macieja Sawickiego poznamy pod koniec stycznia.

Fot. Ultraliga/ Radosław Makuch

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze