Aby dotrzeć do Fnatic… AGO rozpoczyna play-offy Spring Sweet Spring

03.05.2021, 13:44:34

Nie zobaczymy wielu Polaków w fazie pucharowej Spring Sweet Spring. Do rozpoczynających się dziś play-offów dotarł wyłącznie jeden biało-czerwony zespół. Mowa o x-kom AGO, które powalczy dziś o ćwierćfinał z EXTREMUM.

Jastrzębie zadanie dotarcia do play-offów miały nieco ułatwione. Organizatorzy zaprosili bowiem x-kom AGO bezpośrednio do głównej fazy szwajcarskiej, co związało się z przeskoczeniem etapu regionalnego. 

Na drodze po awans Polacy uznali co prawda wyższość EXTREMUM i Lyngby Vikings, ale trzy triumfy dały im przepustkę do play-offów. Ekipa Damiana “Furlana” Kisłowskiego do parteru sprowadziła Izako Boars, Case Esports i Team Fiend. Co ciekawe – wszystkie pokonane przez nią ekipy utknęły w fazie grupowej.

Bieg do ćwierćfinałów podopieczni Mikołaja “miniroxa” Michałkówa rozpoczną od konfrontacji z rywalem dobrze im znanym. Na inaugurację play-offów zaplanowano bowiem mecz przeciwko EXTREMUM. Choć ekipa BnTeTa w światowym rankingu sklasyfikowana jest znacząco niżej od x-kom AGO, ostatnie wyniki nie faworyzują Polaków. Wystarczy wspomnieć, że podczas etapu grupowego to były skład 100 Thieves cieszył się z triumfu. Należy jednak zaznaczyć, że pojedynek – mimo rozgrywania na wyłącznie dwóch mapach – należał do zaciętych. 

15:00 – x-kom AGO vs. EXTREMUM – BO3 – TRANSMISJA

Jeśli Jastrzębie zaliczą udany rewanż i przedrą się do ćwierćfinału, ich kolejnym rywalem będzie odświeżony skład Fnatic. W przypadku porażki pożegnają się natomiast z turniejem. Organizatorzy nie przewidzieli bowiem miejsca na drabinkę przegranych. Do tej pory z play-offów odpadli już gracze Lyngby Vikings, którzy przegrali trzymapową batalię z SINNERS Esports.

W ćwierćfinałach czeka ponadto Paweł “Dycha” Dycha i jego ENCE. Potencjalnym przeciwnikiem międzynarodowej sekcji będzie EPG Family lub SKADE.

Ostatnią przygodę z rozgrywkami spod szyldu Relog Media x-kom AGO wspomina całkiem nieźle. W marcu Jastrzębie zdobyły tytuł wicemistrzów drugiej odsłony Snow Sweet Snow. Czy w wiosennej odsłonie zmagań zdołają choćby wyrównać ostatni sukces?

Fot. ESL Polska / Adam Łakomy
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze