AGO ROGUE na kolanach. K1CK pierwszym reprezentantem Polski na EU Masters
Bez kategorii
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

AGO ROGUE na kolanach. K1CK pierwszym reprezentantem Polski na EU Masters

24.03.2020, 21:28:07

Pomimo kiepskiej końcówki sezonu zasadniczego w oczach większości ekspertów to właśnie AGO ROGUE było faworytem starcia z K1CK. Na serwerze zobaczyliśmy jednak brutalną weryfikację wszelkich przedmeczowych założeń. Podopieczni Pawła „delorda” Szabli ograli gwiazdorsko obsadzony skład i tym samym nie tylko zapewnili sobie awans do finału, ale również na EU Masters. 

O ile można było mieć wątpliwości na temat tego, kto wygra w spotkaniu pomiędzy AGO ROGUE i K1CK, o tyle większość społeczności była zgodna – szykuje nam się zacięte, pięciomapowe widowisko. Kiedy rzeczywiście po dwóch premierowych arenach mogliśmy podejrzewać, że nikt nie będzie miał tutaj zbyt łatwej przeprawy, to następne akordy tej batalii był już głównie teatrem jednego aktora. Paweł „Woolite” Pruski i jego kompani na pewno podjęli rękawicę, jednak w ogólnym rozrachunku nie przyniosło to większego efektu.

Pierwsza mapa wpadła na konto K1CK, które od początku chciało zademonstrować napięte mięśnie. Wczesny invade i ogólna agresja przyniosły przewagę, która udało się dowieźć do samego końca. Na odpowiedź AGO ROGUE nie trzeba było jednak długo czekać. Paweł „Czekolad” Szczepanik i spółka byli na drugiej mapie bezlitośni i dosłownie zmietli K1CK z powierzchni ziemi.

Fantastyczna postawa AGO ROGUE zwiastowała to, że kolejne areny również będą rozgrywane właśnie pod dyktando faworytów. Wtedy jednak szósty bieg wrzuciła formacja Mateusza „Matislawa” Zagórskiego, która nie pozostawiła akademii Rogue żadnych złudzeń. K1CK pewnie kroczyło po zwycięstwo i w pewnym momencie stało się jasne, że podopieczni Alexeya „Sharkza” Tarandy będą rozgrywali czwartą mapę z nożem na gardle.

Pierwsze minuty należały bezapelacyjnie do AGO, które skrzętnie wykorzystywało błędy swoich rywali. K1CK bardzo szybko odzyskało jednak inicjatywę i zaczęło przeprowadzać zmasowane ataki. Patryk „Mistiques” Piórkowski i jego koledzy co prawda przez większość czasu potrafili uratować stan rzeczy, jednak na dłuższą metę było to po prostu odwlekanie wyroku. W ostatecznym rozrachunku K1CK było nie do zatrzymania i tym samym sięgnęło po zwycięstwo w pierwszym półfinale Ultraligi. Podopieczni delorda mogą być pewni udziału w prestiżowych rozgrywkach spod szyldu European Masters.

K1CK 3:1 AGO ROGUE

Już jutro zostanie rozegrany drugi półfinał pomiędzy devils.one oraz Illuminar Gaming. Zwycięzca tej potyczki zagra z AGO ROGUE o miejsce w wielkim finale Ultraligi i drugi bilet na EU Masters.

Fot. K1CK Neosurf

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze