AGO ROGUE dominuje na całego. Siedem zwycięstw z rzędu i ciągle im mało

10.02.2021, 15:07:46

Za nami pierwsza część super tygodnia Ultraligi. Przed nami – zwieńczenie na wskroś ekscytującej rundy. Czego dowiedzieliśmy się jednak po pierwszych meczach i co czeka nas w kolejnych?

Jest Pompa

Konfrontacja 7more7 Pompa Teamu i K1CK nie bez powodu określona została mianem meczu tygodnia. Walka o czołowe rejestry tabeli, potyczka dwóch z głównych konkurentów o wyjazd na European Masters, osiedlowa zadyma wybrukowana “honorówkami”. Miało dziać się niesamowicie dużo, ostatecznie jednak zawodnicy Pompy potraktowali rywali brutalnie. K1CK nie nadążyło za kompozycją podopiecznych Sergiusza Górskiego, pozostając na czwartym miejscu klasyfikacji.

A Pompa? Pompa pręży się na pozycji wicelidera i zdaje się wysyłać w świat jasny komunikat. “Nikt nas stąd już nie strąci” – głośno i wyraźnie mówią ich dotychczasowe zwycięstwa. Nie wydaje się, ba – niemal niemożliwym jest to, by Gentlemen’s Gaming zmieniło dziś ten stan rzeczy.

Diabły play-offowe?

Karczemna bójka devils.one z Teamem ESCA Gaming teoretycznie odbywała się w środku tabeli i na pierwszy rzut oka nie wzbudzała wielkich emocji. Atmosferę zagęszczał jednak fakt, że już w czwartym tygodniu odbywał się pojedynek mogący potencjalnie wyeliminować jeden zespół z walki o play-offy. Z uwagi na podział promujący tylko pięć drużyn, wydaje się, że to właśnie Diabły i ESCA stali się bezpośrednimi konkurentami o ostatni bilet do fazy pucharowej.

I cóż – wczoraj większym przygotowaniem i kompetencjami popisali się reprezentanci devils.one.

AGO ROGUE, to po prostu AGO ROGUE

Na drodze po bilans 7:0 dla AGO ROGUE stanąć mogli już wyłącznie gracze Illuminar Gaming. I stanęli, ale co z tego, skoro i tak nie zdołali zatrzymać buldożera. Tradycji stało się więc zadość, ekipa z Gniazda znów zakończyła pierwszą część fazy grupowej z czystym kontem i nieubłaganie pędzi po miano mistrzów. iHG z kolei straciło dzieloną z Pompą pozycję wiceliderów. O nią będzie musiało się jeszcze namęczyć.

Historyczny triumf

Symbol, ciekawostka, odchył od normy i nic więcej – inaczej nazwać tego nie sposób. Komil&Friends i Gentlemen’s Gaming od początku sezonu prezentują się co najmniej kiepsko, notując porażkę za porażką. Ich bezpośrednie starcie było więc jedyną okazją do tego, by któraś z powyższych ekip zaliczyła w końcu triumf. Padło na Dżentelmenów. I cóż – jeśli ich podejście do gry nie zostanie rewolucyjnie odmienione, jedno zwycięstwo i tak niewiele będzie znaczyć.

Wyniku pierwszego dnia czwartego tygodnia Ultraligi:

  • 7more7 Pompa Team > K1CK
  • devils.one > Team ESCA Gaming
  • AGO ROGUE > Illuminar Gaming
  • Gentlemen’s Gaming > Komil& Friends

Co dalej? Pompa prawdopodobnie umocni swoją pozycję dzięki wygranej z Dżentelmenami, a Team ESCA Gaming otrze wczorajsze łzy triumfem nad Komil&Friends. K1CK i Illuminar Gaming spotkają się w prawdopodobnie najbardziej widowiskowym meczu dnia, a AGO ROGUE pójdzie po bilans 8:0, stając naprzeciw devils.one.

Harmonogram drugiego dnia czwartego tygodnia Ultraligi:

  • 17:30 – 7more7 Pompa Team v.s Gentlemen’s Gaming
  • 18:30 – Team ESCA Gaming vs. Komil&Friends
  • 19:30 – K1CK vs. Illuminar Gaming
  • 20:30 – devils.one vs. AGO ROGUE

Z uwagi na ogólnopolski protest “Media bez wyboru” Ultraliga będzie transmitowana dziś wyłącznie za pośrednictwem kanałów internetowych. Telewizyjna retransmisja odbędzie się jutro. Studio wystartuje o godzinie 17:00.

Fot. AGO ROGUE
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze