AGO ROGUE bez awansu do play-offów. Łotrzyki nie powtórzą mistrzostwa

21.04.2021, 10:56:37

AGO ROGUE nie obroni mistrzowskiego tytułu European Masters. Ba, najlepsza drużyna polskiej Ultraligi nie zagra nawet w play-offach międzynarodowych rozgrywek. Łotrzyki wiosenny sezon zakończyły już na fazie grupowej.

Z jednej strony możemy cieszyć się ze względu na awans czterech polskich graczy do etapu pucharowego. Z drugiej jednak – brak AGO ROGUE w play-offach zabolał wszystkich kibiców marzących o potencjalnej obronie mistrzowskiego tytułu. Szanse na to, by kolejny raz na szczycie rozgrywek stanęła formacja znad Wisły drastycznie zmalały.

Łotrzyki do rundy rewanżowej przystąpiły z komfortowym bilansem 2-1. Nie był to może rezultat nieskazitelny, gdyż podobnym pochwalić mogły się dwa inne zespoły, aczkolwiek nazwanie go “stosunkowo bezpiecznym” nie mijało się z prawdą. Cóż – “stosunkowo bezpieczny” byłby faktycznie, gdyby AGO ROGUE nie zaliczyło katastrofalnego zjazdu.

Ekipa znad Wisły przegrała wszystkie z trzech spotkań rewanżowych. Raz jeszcze nad Łotrzykami górowało Misfits Premier. Najbardziej zabolały jednak dwie kolejne porażki – najpierw z ⁠ŠAIM SE SuppUp, a następnie w meczu przeciwko G2 Arctic Bartosza “Fresskovego” Przewoźnika. Jeśli przedstawicielom Ultraligi udałoby się wygrać co najmniej jeden pojedynek – ich przyszłość wyglądać mogłaby zupełnie inaczej.

Dość smutne, że przegrałem tak wcześnie w turnieju, niemniej jednak jestem bardzo zadowolony z tego, jak grałem i niczego nie żałuję. Czas spamować soloq do następnego splitu. Wrócę o wiele silniejszy – skomentował tuż po trzeciej porażce z rzędu Damian “Lucker” Konefał.

Tak dyplomatyczni nie byli pozostali reprezentanci zespołu. Łukasz “Pyrka” Grześkowiak napisał po prostu: “Wstyd”. Jakuba “Sinmivaka” Ruckiego stać było tylko na wymowne: “Przepraszam”. – Pieprzona katastrofa – dodał z kolei Chres “Chres” Laursem. A Lukas “Lurox” Thoma nie przerwał milczenia do dzisiaj.

Emocje są jednak naturalne – zarówno wśród graczy, jak i kibiców. AGO ROGUE do rozgrywek przystąpiło przecież z pozycji obrońców mistrzowskiego tytułu, a ich obecność w play-offach traktowana była w kategorii obowiązkowej. 

Szczęśliwie bilety do play-offów zgarnęła inna, właściwie polska sekcja. Bo choć Misfits Premier wywodzi się z Francji, obecność aż czterech biało-czerwonych w składzie pozwala z Króliczki trzymać kciuki również nad Wisłą. Awans ŠAIM SE SuppUp postrzegać możemy natomiast jako fascynującą sensację. Oto bowiem przedstawiciel ligi bałkańskiej dał sporą nauczkę drużynom z Polski i Hiszpanii.

Wyniki rundy rewanżowej Grupy B:

  • G2 Arctic 1:0 ŠAIM SE SuppUp
  • Misfits Premier 1:0 AGO ROGUE
  • ŠAIM SE SuppUp 0:1 Misfits Premier
  • ŠAIM SE SuppUp 1:0 AGO ROGUE
  • G2 Arctic 0:1 Misfits Premier
  • G2 Arctic 1:0 AGO ROGUE

Dziś do gry wkroczą formację z Grupy A – w tym K1CK, które jednak nie posiada wielkich szans na awans.

Fot. AGO ROGUE
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze