AGO odwoła się od decyzji ESL. „To niezgodne z duchem esportu”

25.05.2021, 13:22:34

Nie milkną echa decyzji ESL Polska o odebraniu x-kom AGO tytułu mistrza kraju. Władze warszawskiej organizacji wystosowały oficjalny komunikat dotyczący całego zamieszania, w którym czytamy, że „Jastrzębie” rozpoczną procedurę odwoławczą do ESIC. 

– Ze zdziwieniem przyjęliśmy dzisiejszy komunikat ESL Polska o rzekomym naruszeniu przez x-kom AGO regulaminu, szczególnie że do tej pory nie zostaliśmy oficjalnie poinformowani, którego konkretnie punktu regulaminu to rzekome naruszenie miało dotyczyć. Po otrzymaniu pisemnej decyzji ESL Polska, którą na razie znamy jedynie za pośrednictwem mediów, podejmiemy wszelkie dostępne kroki prawne nie tylko w zakresie ścieżki odwoławczej, ale również ochrony dobrego imienia naszej organizacji – napisali przedstawiciele x-kom AGO w swoim oświadczeniu.

W kolejnej części wpisu x-kom AGO podkreśla, że dostarczone przez organizację materiały audiowizualne miały potwierdzić, że „incydent” z odpaloną transmisją nie miał wpływu na wynik spotkania.

– Przedstawiciel x-kom AGO miał w zasięgu wzroku stream z finałowego meczu, ale nie pozostawał w bezpośrednim kontakcie z zespołem – ten niezamierzony incydent nie miał na celu i nie był powodem uzyskania żadnej przewagi przez drużynę zwycięską oraz nie miał wpływu na finalny wynik, co jednoznacznie potwierdzają materiały audiowizualne, które w ramach pełnej współpracy przekazaliśmy ESL Polska – oznajmiła warszawska organizacja.

x-kom AGO pozbawione tytułu! HONORIS nowym mistrzem kraju

O ile sprawa wydawała się zamknięta, o tyle x-kom AGO podkreśla, że po otrzymaniu odpowiedzi od ESL Polska rozpoczną oni procedurę odwoławczą do ESIC, które również bylo zaangażowane w dyskwalifikacje „Jastrzębi”.

Po otrzymaniu pisemnej decyzji ESL Polska (oficjalnego organizatora turnieju, którego regulamin podpisały organy zarządcze spółki AGO Esports), zawierającej przynajmniej konkretne wskazanie rzekomo naruszonego punktu regulaminu oraz uprawdopodabniający je materiał dowodowy, rozpoczniemy procedurę odwoławczą do ESIC. Do tego momentu nasza organizacja nie będzie udzielała żadnych dodatkowych komentarzy. Obecne stanowisko ESL Polska uznajemy za fundamentalnie niezgodne z duchem sportu oraz sprzeczne z DNA x-kom AGO, które od samego początku budujemy na zasadzie fair play – napisali przedstawiciele x-kom AGO.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
ESIC ESL MP ESL Polska Honoris x-kom AGO
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze