NiP? Jaki NiP… x-kom AGO o krok od finału Snow Sweet Snow!

NiP? Jaki NiP… x-kom AGO o krok od finału Snow Sweet Snow!

10.03.2021, 10:25:00

Jak burza mknie x-kom AGO przez drugą odsłonę Snow Sweet Snow. Jastrzębie przebiły się już do najlepszej czwórki międzynarodowego turnieju i znajdują się tylko krok od wielkiego finału.

Gracze x-kom AGO jako jedyna formacja z Polski przebrnęła przez etap szwajcarski turnieju – i to niemal bezbłędnie. Na ich drodze stanął tylko Winstrike Team, co w kontrze do triumfów nad Movistar Riders, Endpoint Teamem i Copenhagen Flames nie miało ostatecznie większego znaczenia. Szczególnie zwycięstwo z ostatnim rywalem nabiera dziś ogromnego znaczenia.

Jastrzębie nie zatrzymały się bowiem na fazie grupowej, mierząc wyżej. I to zdecydowanie wyżej. Pierwszy pojedynek w play-offach nie okazał się może tylko formalnością, ale  dwumapowa przewaga nad SINNERS Esports dobrze rokowała na przyszłość. Dopiero wczorajsze zwycięstwo z Ninjas in Pyjamas pokazało jednak, że Polacy mogą okazać się sporą niespodzianką turnieju.

Zespół pod przewodem Rudzkiego, który rewelacyjnie czuł się, rywalizując ze Szwedami, odprawił z kwitkiem dwunastą formację globu według światowego rankingu HLTV.org. Pewny Mirage, stracone nie bez walki Inferno i postawienie kropki nad „i” zdobytym Dustem2 dało x-kom AGO przepustkę do grona czterech najlepszych ekip zawodów.

A w półfinale dołączyli od nich starzy-dobrzy znajomi z Copenhagen Falemes. Duńczycy co prawda sprowadzili do parteru zwycięzców Intel Extreme Masters Katowice z Gambit Esports, aczkolwiek tylko w Snow Sweet Snow zdołali poczuć już gniew Polaków. Jeśli Jastrzębie powtórzą sukces z etapu szwajcarskiego, wielki finał Snow Sweet Snow i droga po 40 tysięcy dolarów staną przed nimi otworem.

12:00 – x-kom AGO vs. Copenhagen Flames – BO3 – TRANSMISJA

Polacy są na fali – w międzynarodowych rozgrywkach cieszą się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Copenhagen Flames mimo niedawnej porażki z HAVU ma jednak na koncie wygrane z Nemigą czy Gambit Esports – internetowymi postrachami ze wschodu. Jedno jest pewne – żadna ze stron nie odpuści awansu bez walki do ostatniego fraga.

Po drugiej stronie drabinki o finał walczą z kolei HAVU Gaming i Winstrike Team. To jedna z powyższych sekcji będzie więc rywalem Polaków w finale, jeśli biało-czerwoni zdołają ograć dziś Copenhagen Flames.

Fot. x-kom AGO
Tagi:
Copenhagen Flames Snow Sweet Snow x-kom AGO
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze