AGO na pewno zagra w EU Masters, ale trzeba jeszcze zakończyć Ultraligę

AGO na pewno zagra w EU Masters, ale trzeba jeszcze zakończyć Ultraligę

03.03.2021, 11:08:49

Nic wielkiego nas już nie zaskoczy. Poznaliśmy bowiem komplet uczestników etapu pucharowego Ultraligi. Ostatni dzień rozgrywek zasadniczych zadecyduje jedynie o finalnym rozstawieniu tabeli.

To już pewne – w play-offach Ultraligi śledzić będziemy losy AGO ROGUE, Illuminar Gaming, 7more7 Pompa Teamu, devils.one oraz K1CK. W pierwszej fazie przygodę z rozgrywkami zakończyli więc reprezentanci Teamu ESCA Gaming, Gentlemen’s Gaming i Komil&Friends.

Trzy ostatnie sekcje nie muszą jednak rozpaczać. Z uwagi na specyficzne zasady aktualnej edycji żadnej z nich nie grozi spadek z ligi. Za nie najlepsze wyniki zrewanżować będą mogły się więc w następnym sezonie. Jeśli nie dojdzie do sytuacji bezprecedensowej w postaci zamknięcia organizacji lub sprzedaży slota, zobaczymy wówczas zmagania ośmiu tych samych marek.

Inauguracyjny dzień ostatniego tygodnia etapu grupowego zakończył się co prawda kilkoma niespodziankami, ale finalnie nie wpłynęły one na rozstrzygnięcia. Choć Team ESCA Gaming w spektakularny sposób sprowadził do parteru 7more7 Pompa Team, przegrana Komil&Friends z devils.one przekreśliła ich szanse na zwycięstwo.

Dużo szumu wywołał ponadto triumf Gentlemen’s Gaming nad Illuminar Gaming, który nie dał Dżentelmenom namacalnych korzyści, ale ostatecznie przekreślił szanse Wielkiego Oka na wskoczenie w koszulkę lidera. Niezaprzeczalnym potentatem ultraligowego szczytu na dzień przed końcem etapu zostali więc gracze AGO ROGUE, którzy wywalczyli tym samym pewne miejsce w nadchodzących zmaganiach European Masters. Zwycięstwo z K1CK tylko to przyspieszyło. Nawet jeśli przegrają dziś z iHG, ich pozycja jest już nienaruszalna.

Tabela 5. sezonu zasadniczego Ultraligi na jeden dzień przed jego zakończeniem. Fot. Polsat Games

Tabela 5. sezonu zasadniczego Ultraligi na jeden dzień przed jego zakończeniem. Fot. Polsat Games

Dzisiejsze konfrontacje mają więc charakter głównie symboliczny i wpłyną jedynie na ostateczny kształt tabeli, a nie same awanse. iHG i AGO ROGUE otworzą dzień meczem tygodnia, devils.one zagra z Teamem ESCA Gaming o ważne punkty w kontekście wyprzedzenia K1CK. Komil&Friends i Gentlemen’s Gaming zmierzą się w bitwie na dnie tabeli, a K1CK postara się sprowadzić do parteru 7more7 Pompa Team.

Harmonogram ostatniego dnia fazy zasadniczej Ultraligi:

  • 17:30 – AGO ROGUE vs. Illuminar Gaming
  • 18:30 – devils.one vs. Team ESCA Gaming
  • 19:30 – Gentlemen’s Gaming vs. Komil&Friends
  • 20:30 – K1CK vs. 7more7 Pompa Team

Wszystkie dzisiejsze spotkania obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. AGO ROGUE
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze