AGO i Anonymo rozpoczynają sezon ESEA Premier

AGO i Anonymo rozpoczynają sezon ESEA Premier

03.11.2021, 11:01:05

Wczoraj swój pierwszy mecz w 39. sezonie ESEA Premier rozegrali reprezentanci Wisły All in! Games Kraków. I nie był to najlepszy debiut. Dziś innym szlakiem spróbują podążyć zawodnicy x-kom AGO oraz Anonymo Esports. Przeciwnicy to jednak naprawdę wysoka półka.

Niepokojący występ Wiślaków

Wielkimi krokami zbliża się V4 Future Sports Festival, czyli jeden z niewielu turniejów, na których polskie formacje będą mogły zmierzyć się w międzynarodowym, LAN-owym towarzystwie. Biało-czerwone barwy podczas turnieju reprezentować będą zawodnicy x-kom AGO oraz Wisły All in! Games Kraków. Forma tych drugich nie napawa jednak optymizmem.

Wczorajsza porażka z Finest obnażyła wiele problemów, z którymi boryka się krakowski skład. Forma w internecie nie wygląda najlepiej, zatem pozostaje liczyć na to, że Wiślacy swoją drogę odnajdą już na LAN-ie. 

Co tu robi x-kom AGO?

Gra sobie i już. A tak poważnie – 39. sezon ESEA Premier jest jedynie przejściowy, a jego triumfator nie zdobędzie biletu do głównego ESL Pro League. Rywalizacja toczy się natomiast EPL Conference, jednak nawet nie to najbliższe. Wkrótce rozpocznie się bowiem edycja o numerku 15, a uczestnicy ESEA Premier walczą o kolejną odsłonę zawodów. Dla x-kom AGO to jednak dobrze – drużyna jak wody potrzebuje oficjalnych przetarć, w końcu to wciąż zgromadzenie młodych i niedoświadczonych zawodników. Każda seria, tak jak ta dzisiejsza przeciwko Sinners, będzie bogatym materiałem do analizy.

Anonymo w rozgrzewce przed Conference

Już za trzy tygodnie rozpocznie się wspominany ESL Pro League Season 15 Conference. Udział w nim weźmie Anonymo Esports, które już wkrótce będzie przebywać na bootcampie. Pojedynki w ramach ESEA Premier mogą być dobrym przetarciem dla drużyny przed tymi najważniejszymi zmaganiami. A dzisiejszy pojedynek przeciwko DBL PONEY posłuży jako wyznacznik miejsca, w którym znajduje się obecnie polska ekipa.

Czas na debiut KEi’a

W tym sezonie ESEA Premier będziemy mieli dodatkowy polski akcent. Kilka dni temu barwy klubowe zmienił bowiem Kamil „KEi” Pietkun. Były strzelec Anonymo Esports został przetransferowany do niemieckiego Sprout. Spokojnie – pojedynki z byłym klubem nie nadejdą jednak wcześniej niż w fazie pucharowej. Obie formacje zostały bowiem przydzielone do różnych grup.

Harmonogram na dziś:

  • 19:00 – x-kom AGO vs Sinners
  • 19:00 – Anonymo Esports vs DBL PONEY
  • 19:00 – Sprout vs SAW

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze