AGO i Anonymo na plus po pierwszym dniu play-off ESEA Premier. Wisła zagra o życie

AGO i Anonymo na plus po pierwszym dniu play-off ESEA Premier. Wisła zagra o życie

13.10.2021, 11:04:26

Polskie drużyny po pierwszym dniu zmagań w fazie pucharowej ESEA Premier w większości nie mają narzekać. Dwie z nich wygrały swoje mecze i to w dodatku wynikiem 2:0. Jedynie Wisła All in! Games Kraków już na starcie utrudniła sobie drogę do awansu, o który będzie musiała walczyć z drabinki przegranych.

Nowe AGO? TOP

Szereg zmian, transferów, powrotów i oto jest – zupełnie nowe AGO. Mogłoby się wydawać, że w obliczu tylu zmian drużyna ta nie będzie dostatecznie przygotowana na start fazy pucharowej ESEA Premier. Nic bardziej mylnego. Polski zespół pokazał się wczoraj ze świetnej strony, a kluczową rolę odegrał jeden z najnowszych nabytków – Szymon “kRaSnaL” Mrozek.

To właśnie 18-letni Jastrząb zdominował przeciwnika i przyćmił najjaśniejszą gwiazdę drużyny przeciwnej – faveNa. Występ Szymona na Ancient wprawiał w zachwyt, wszak to w dużej mierze jego eliminacje przybliżyły AGO do zwycięstwa w dogrywce. Ale na tym nie koniec. Po tym, co stało się na Vertigo, ręce same składały się do oklasków. 35 eliminacji w 25 rundach. 18-latek. W pierwszym meczu w ESEA Premier.

Anonymo bez pełnego składu, ale ze zwycięstwem

To się nazywa paradoks. Anonymo Esports w ostatnich tygodniach nie zachwycało formą, a konsekwencją tego stanu rzeczy było rozstanie z Piotrem “blacktear5” Kasińskim. Po kogo zgłosiła się polska organizacja? Po byłego zawodnika – Kamila “KEi’a” Pietkuna. I to była najlepsza z możliwych decyzji.

Co prawda Pietkun zamykał drużynową tabelę, jednak tylko dlatego, że koledzy z drużyny podkradali mu wszystkie eliminacje. Anonymo zagrało fantastycznie, niemal bezbłędnie. Tureckie Sangal zostało zrzucone do drabinki przegranych, gdzie już dziś podejmie Wisłę All in! Games Kraków.

Wisłę, która wczoraj nie pokazała się z najlepszej strony. Zawodnicy Białej Gwiazdy są świeżo po bootcampie, więc mogłoby się wydawać, iż powinni znajdować się u szczytu formy. Tymczasem drużyna rozpoczęła fazę pucharową od bolesnej porażki z BLINK. Albańczycy nie wygrali z Polakami na boisku piłkarskim, jednak już na serwerze okazali się lepsi.

Wczorajsze wyniki fazy pucharowej ESEA Premier:

  • x-kom AGO 2:0 Sprout (22:20 Ancient, 16:9 Vertigo)
  • Anonymo Esports 2:0 Sangal (16:9 Inferno, 16:8 Mirage)
  • Wisła All in! Games Kraków 0:2 BLINK (12:16 Overpass, 12:16 Mirage)

Harmonogram na dziś:

  • 19:00 – Anonymo Esports vs BLINK
  • 19:00 – x-kom AGO vs DBL PONEY
  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs Sangal

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze