Z ENCE do HAVU. Aerial kolejnym bohaterem fińskiej karuzeli transferowej

17.12.2020, 14:37:20

Wygląda na to, że Jani „Aerial” Jussila w przyszłym roku powróci do aktywnej gry – i to w nowym trykocie. Fin został bowiem przetransferowany z ENCE do HAVU.

Negocjacje dotyczące przeniesienia Aeriala trwały od przełomu października i listopada. To wówczas Joonas „doto” Forss i Eetu “sAw” Saha zdecydowali się opuścić szeregi HAVU, aby zasilić skład krajowego konkurenta – ENCE. Już wtedy transfery obejmowały potencjale wciągnięcie Jussila w miejsce doto. Ostatecznie udało dopiąć się wszelkie formalności, nie ujawniając przy tym transferowej kwoty.

Zespół w nowym zestawieniu treningi rozpocznie w przyszłym rok. Transfer oficjalnie w życie wejdzie bowiem dopiero 1 stycznia 2021 roku. Włodarze HAVU zaznaczają jednak, że będą respektować zwolnienie lekarskie dwudziestosiedmiolatka. Ten z powodu problemów zdrowotnych trafił na ławkę rezerwowych ENCE w październiku.

Przede wszystkim chciałbym podziękować ENCE i moim byłym kolegom z drużyny za ostatnie dwa lata. Teraz nadszedł jednak czas, aby skupić się na nowym rozdziale z HAVU, nie mogę być bardziej podekscytowany ponownym rozpoczęciem treningów w styczniu! przyznał w oficjalnym komunikacie sam Aerial.

Ogłoszono ostatni element układanki! Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem współpracy z Janim i resztą załogi w 2021 roku. Ten skład ma ogromny potencjał, by odnieść sukces i przywrócić fiński CS z powrotem na mapę Counter-Strike – dodał Taneli Veikkola, główny trener HAVU.

W barwach HAVU Jussila połączy siły z dawnym kolegą z ENCE – Samim „xseveNem”  Laasanenem. Ten podobny proces kadrowy przeszedł w sierpniu. Wówczas zobowiązano się również do wypożyczenia Laasanena do składu ENCE na czas rozgrywek RMR. Wraz z ostatnimi transferami punkt ten zniknął jednak z umowy między organizacjami.

– Ogromne podziękowania dla Janiego za jego wkład w życie ENCE w ciągu ostatnich dwóch lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego podczas kolejnych wyzwań, które czekają go w HAVU. Chcielibyśmy również podziękować zarządowi HAVU za współpracę podczas ostatnich negocjacji – swoje trzy grosze dorzucił też Niklas Ojalainen, General Menager ENCE.

Tym samym zakończyła się dwuletnia przygoda Aeriala z ENCE. Ten trafił do fińskiego giganta w kwietniu 2018 roku, przenosząc się z SJ – znanego wówczas jako SuperJymy. W tym czasie osiągnął m.in. spektakularne wicemistrzostwo IEM Katowice 2019, triumfując ponadto podczas BLAST Pro Series: Madrid 2019. W Hiszpanii uznano go zresztą za najlepszego zawodnika zawodów.

Tagi:
Aerial ENCE HAVU
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze