Adwokacik zagra w barwach Wisły Kraków

16.10.2019, 13:49:00

Potwierdziły się plotki, o których na scenie mówiło się od kilku tygodni – Adwokacik znalazł organizację. Dołączył do Wisły Kraków, ale będzie ją reprezentował używając nieco bardziej rozwiniętej nazwy – Wisła All in! Games Kraków. Wszystko z uwagi na sponsora tytularnego. Klub sportowy zasilili także gracze Fify.

Polskie marki znane głównie z piłki nożnej już wielokrotnie pokazywały się w esporcie, ale głównie przy scenach Fify i League of Legends. Zdarzały się jednak wyjątki, jak w przypadku GKS-u Tychy i Wisły Płock, które przez jakiś czas miały w swoich szeregach zawodników Counter-Strike’a. Nigdy jednak nie były to drużyny, które mogły walczyć o najwyższe lokaty na rodzimym podwórku.

Dzięki umowie zawartej między Wisłą Kraków i All in! Games do klubu trafi 1,8 miliona złotych. Około 20% tej kwoty trafi do sekcji piłkarskich.

Wisła Kraków postawiła na ekipą z potencjałem, ale do esportu przymierzała się od dłuższego czasu. Już za kadencji poprzedniego zarządu słyszeliśmy zapowiedzi, że przy krakowskim klubie powstanie drużyna gier, ale ostatecznie kończyło się tylko na zawodnikach Fify, rywalizujących np. w Ekstraklasa Games. Teraz ma się to zmienić.

Samo zakontraktowanie mixu znanego pod nazwą Adwokacik to już duży krok. Przypomnijmy, że reprezentują go tacy zawodnicy jak Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, Kacper “Kap3r” Słoma czy Piotr “morelz” Taterka, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów, a w przeszłości grali dla czołowych drużyn, w tym AGO Esports, Virtus.pro czy Teamu Kinguin. 

Od kilku miesięcy wspólnie próbują sił zarówno w polskich, jak i międzynarodowych turniejach. Przebrnęli przez różne eliminacje, awansując między innymi na V4 Future Sports Festival w Budapeszczie, na którym dotarli do ćwierćfinału. Później zapewnili sobie także miejsce w jesiennym sezonie ESL Mistrzostw Polski, a w najbliższy weekend zadebiutują w Polskiej Lidze Esportowej, która zostanie zainaugurowana na Poznań Game Arena. Zagrają tam z białą gwiazdą na piersi. 

Wisłę Kraków reprezentować będą:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Kacper „Kap3r” Słoma
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Piotr „morelz” Taterka
  • Grzegorz „jedqr” Jędras

To nie wszystko. Wisła Kraków obecna będzie także na scenie Fify. Do zespołu dołączyli Bartosz „bejott” Jakubowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski.

– Powołanie sekcji esportowej, a także pozyskanie dla niej tytularnego sponsora, jest naturalnym krokiem rozwojowym Wisły Kraków na drodze do odbudowy klubu. Myśląc o przyszłości, otwieramy się na nowe, perspektywiczne kierunki, poszerzając obszary dotychczasowego działania. Myśląc o teraźniejszości zyskujemy nowy podmiot finansujący również klub jako całość. Warto zaznaczyć, że wzrastają również możliwości pozyskiwania kolejnych sponsorów oraz zawierania relacji biznesowych w innowacyjnych branżach, które coraz częściej widać w globalnym futbolu. Cieszymy się, że białą gwiazdę na piersi będą nosić młodzi zawodnicy, współtworząc tym samym potęgę Wisły w obu światach: wirtualnym i realnym. Jesteśmy pewni, że współpraca ta przyniesie obu stronom korzyści – zakomunikował Piotr Obidziński pełniący w Wiśle Kraków obowiązki prezesa.

Rynek gier rozwija się dynamicznie, a esport jest jego istotnym elementem, dlatego chcemy stać się częścią tego fenomenu – dodał prezes All in! Games, Maciej Łaś. – Turnieje esportowe przyciągają przed ekrany miliony osób na całym świecie, a polskie drużyny nie raz pokazały, co potrafią i trafiły na podium w międzynarodowych potyczkach. Wisła Kraków to klub z tradycjami, wieloletnią historią sukcesów i jednocześnie bardzo rozpoznawalna marka. Wierzymy, że to pomoże nam dotrzeć do wielu nowych odbiorców – kontynuuje.

Obecnie w Polsce swoje sekcje esportowe posiada kilka klubów – pierwsza była Legia Warszawa, która w 2016 roku zakontraktowała Michała “srokę” Srokosza. Później śladem wielokrotnego mistrza Polski poszły GKS Tychy, Piast Gliwice, Wisła Płock, Lechia Gdańsk czy Korona Kielce. 

 

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze