adwokacik wraca do gry! Dziś kwalifikacje IEM Winter

adwokacik wraca do gry! Dziś kwalifikacje IEM Winter

09.10.2021, 11:20:42

Już dziś odbędą się pierwsze otwarte kwalifikacje do IEM Winter. Na liście startowej rzecz jasna nie zabraknie rodzimych zespołów, jednak jeden z nich przykuwa większa uwagę od pozostałych. Mowa tu o legendarnym już adwokaciku, w którego skład wchodzą SZPERO czy mynio. Stary, dobry adwokacik.

Choć IEM Winter odbędzie się dopiero za dwa tygodnie, pierwszy otwarty turniej kwalifikacyjny do tego turnieju rusza już dziś. Na liście startowej głównego turnieju znajdziemy wyłącznie jednego Polaka, Mateusza “mantuu” Wilczewskiego, jednak nie oznacza to, że kolejni nie mogą do niego dołączyć.

Wśród uczestników pierwszych otwartych kwalifikacji IEM Winter – przynajmniej na chwilę pisania tego artykułu – nie znajdziemy największych polskich marek. Gdy przebijamy się przez długą listę startową, wzrok przykuwa brak Anonymo Esports, x-kom AGO, Wisły All in! Games Kraków czy HONORIS.

Tak liczne luki sprawiły jednak, że w kwalifikacjach zobaczymy to, co polscy kibice lubią najbardziej – miksowe, gwiazdorskie piątki. Jedną z nich jest bohater tytułowy, czyli adwokacik. Chyba wszyscy pamiętamy legendarny już projekt, z którego zrodził się przecież pierwszy w historii skład Wisły All in! Games Kraków. Tym razem adwokacik wystąpi w odnowionej odsłonie, którą wesprze jednak trzon piątki sprzed dwóch lat. 

adwokacik rozegra dzisiejsze kwalifikacje w następującym składzie:

  • Grzegorz “SZPERO” Dziamałek
  • Kamil “KEi” Pietkun
  • Piotr “nawrot” Nawrocki
  • Wiktor “mynio” Kruk
  • Patryk “ponczek” Wites

Poza tym polscy kibice w kwalifikacjach do IEM Winter będą mogli wspierać Izako Boars, MAD DOG’S PACT, TPT, CREATIVE AVEZ czy miks zwycięstwo, pod którego skrzydłem znajdziemy GruBego, tudsoNa czy morelza. 

Kwalifikacje rozpoczną się dziś o 18:00, a lista wciąż pozostaje otwarta. Chętni mogą zgłaszać swój udział do 17:45 pod tym adresem.

Fot. Polska Liga Esportowa

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze