Adepci, walczcie! devils.one zakontraktuje młodych graczy League of Legends
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Adepci, walczcie! devils.one zakontraktuje młodych graczy League of Legends

16.05.2020, 10:01:48

Włodarze devils.one nie ustają w poszukiwaniu młodych talentów. Po sukcesie idącym za projektem Scouting Grounds Diabły znów spróbują wyłuskać z grona nastoletnich graczy League of Legends nieoszlifowane jeszcze diamenty. Nadchodzi akcja Adepci Summoner’s Rift.

Wydarzenie współorganizowane przez devils.one oraz Riot Games skierowane będzie do graczy mieszczących się w przedziale wiekowym od trzynastu do szesnastu lat. Trzonem projektu będzie turniej, do którego zapisy ruszyły w TYM miejscu.

Główną nagrodą dla najbardziej wyróżniających się młodzików jest nie tylko udział w tygodniowym obozie szkoleniowym w Esports Performance Center, ale przede wszystkim kontrakt zawodniczy. Najlepsza piątka stworzy więc kolejną akademię League of Legends w szeregach devils.one. – To szansa dla tych, którzy grając w domowym zaciszu, marzyli o byciu profesjonalnym zawodnikiem – komunikują przedstawiciele Diabłów.

Kadry szkoleniowe devils.one mogą pochwalić się już wymiernymi sukcesami projektu Scouting Grounds. Wystarczy powiedzieć, że akademia zdobyła z tytuły wicemistrza Polskiej Ligi Esportowej i inauguracyjnego sezonu Grimorr. Dwóch z pięciu adeptów „szkółki talentów” jeszcze tego samego roku cieszyło się ponadto ze zwycięstwa najbardziej prestiżowych rozgrywek w kraju – Ultraligi. Mateusz „Czajek” Czajka – w momencie dołączenia do organizacji mający zaledwie piętnaście lat – został nazwany „odkryciem roku” przez kapitułę Polish Esport Awards.

Co więcej – trzech graczy pierwotnego składu Scouting Grounds zostało trzonem głównej kadry devils.one w trzecim sezonie Ultraligi. Czajek, Jakub „Sinmivak” Rucki i Bruno „Bruness” Freund stworzyli tym samym najmłodszą kadrę w lidze, zdobywając przy tym brązowy medal. Adepci Summoner’s Rift w teorii mają szansę na wspinanie się po szczeblach kariery w podobnie imponującym tempie.

Projekt składa się z trzech etapów:

  • ETAP 1: Faza grupowa (piątek, 29 maja, godzina 16:00)
  • ETAP 2: Faza pucharowa (sobota 30 i niedziela 31 maja, godzina 12:00)

               Zwycięska drużyna wygrywa udział w Esports Skills Camp

  • ETAP 3: Scouting

               Spośród graczy etapu drugiego, sztab szkoleniowy wyselekcjonuje 5 najlepiej rokujących graczy, którzy pojadą na ESC razem ze zwycięską drużyną

Główną nagrodę, a więc udział w tygodniowym Esports Skills Camp ufundowało Riot Games. Uczestnicy obozu swoje umiejętności szlifować będą pod czujnym okiem trenerów. – Młodzi adepci poznają funkcjonowanie profesjonalnej drużyny esportowej od środka i poszerzą swoją wiedzę podczas dedykowanych zajęć prowadzonych przez branżowych specjalistów z wielu dziedzin (m.in. psychologii sportu, dietetyki czy social media) – tłumaczy devils.one.

adepci summoners rift

Fot. devils.one