Wczoraj świętował triumf EU Masters, jutro może zagrać we Fnatic – ESPORTÓWKA

07.05.2021, 08:38:51

Piątkowa ESPORTÓWKA, a w niej: wielki powrót Damiana „Nervariena” Ziaji na Twitcha; kumpel Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego blisko zasilenia składu Fnatic; azjatycka scena raz jeszcze prowokuje do dyskusji na temat match fixingu; Marcin „Jankos” Jankowski nakręca atmosferę przed MSI, zmieniając się w Olafa. I wiele, wiele innych.

Kto powrócił? To musisz wiedzieć

Afera pośladkowa oficjalnie dobiegła końca. Damian “Nervarien” Ziaja wyszedł zza krat i powrócił na Twitcha po niedługim, aczkolwiek historycznym banie. 3 dni, 19 minut, 12 sekund – zapiszcie to sobie gdzieś, bo niebawem może się wam to przydać na kartkówce ze streamerów współczesnych.

No dlaczego?

Richard Lewis zadaje piekielne ważne pytanie. Match fixing wciąż dręczy esport i trudno wypatrzeć na horyzoncie regulacje, które mogłyby kontrolować podobnie paskudne zachowania w pełni. 

Zmiana warty w Fnatic?

Kilka dni temu świętował triumf w European Masters, dziś może przygotowywać się do angażu we Fnatic. Z plotek wynika bowiem, że Karmine Corp i Fnatic doszły do porozumienia w sprawie transferu Adama “Adama” Maanane. Francuz miałby niebawem na górnej alei Pomarańczowych zastąpić Gabriëla “Bwipo” Rau. Negocjacje związane z przekazaniem kontraktu rozpoczęły się od kwoty 500 tysięcy euro. Zdaniem informatorów kwotę tę jednak obniżono. Czy Jakub “Cinkrof” Rokicki również otrzyma szansę od zespołu z LEC?

Przepraszamy, Islandio

Tylko dlatego, że jesteśmy do niczego, nie oznacza, że nie możemy stworzyć hype wideo. Brak awansu na MSI boli, ale Jankos nadal wydaje się marzyć o G2 Esports w Reykjaviku, a także górowaniu nad Mikyxem, Wunderem i Capsem. Przynajmniej ma Rekklesa, który utrzymuje go przy zdrowych zmysłach – napisali przedstawiciele G2 Esports. I opublikowali poniższe wideo.

Jak nie kochać tych gości, no jak?

Jakiego gracza profesjonalni zawodnicy najbardziej lubią oglądać?

Kogo gra podczas oglądania sprawia największą frajdę profesjonalnym esportowcom? Odpowiadają EliGE, shox, fer, apEX czy NBK. I “s1mple” wcale nie jest jedyną odpowiedzią.

Ancient śladami Vertigo?

Wystarczy mecz faworyt vs. „underdog”, by ktoś zaryzykował. Niektóre drużyny będą też szybko próbowały zrobić z niej swoją mocną mapę. W tierze 2-3 jest tak ciasno, że dla wielu będzie to zbyt dobra okazja, by z niej nie skorzystać – tłumaczy Łukasz “hermes” Pożyczek sytuacje, w których Ancient faktycznie miałoby szybko pojawiać się podczas oficjalnych meczów. 

Jeśli sposób wprowadzenia Ancient będzie taki sam, jak Vertigo, to za kilka dni powinna wjechać pierwsza aktualizacja skupiająca się na błędach. Poważniejsze zmiany, zmieniające styl gry, moim zdaniem za kilka miesięcy. W okolicach przerwy wakacyjnej albo po Majorze – kontynuuje.

I trudno się z nim nie zgodzić.

Wspomnień czar

Ajajaj, to była paczka! Epitácio „TACO” de Melo dał się ponieść sentymentalnemu powrotowi do prześłości. A my wspominamy razem z nim ekipę, która w pewnym momencie wprowadziła brazylijskiego CS-a na sam szczyt światowych rankingów.

Tagi:
Adam Cinkrof ESPORTÓWKA Fnatic G2 Esports Hermes Jankos Luminosity Nervarien Richard Lewis taco
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze