Acend z zaproszeniem do zamkniętych kwalifikacji europejskiego VCT Masters

Acend z zaproszeniem do zamkniętych kwalifikacji europejskiego VCT Masters

23.06.2021, 02:28:21

Wczorajszego popołudnia poznaliśmy oficjalną listę drużyn zaproszonych do zamkniętych kwalifikacji VCT Challengers 3. Na liście uczestników nie zabrakło polskiego akcentu w postaci Acend, którego barw na co dzień bronią Patryk „starxo” Kopczyński oraz Aleksander „zeek” Zygmunt. 

Podopieczni austriackiej organizacji wydawali się murowanym kandydatem do otrzymania przepustki do dalszego etapu kwalifikacji VCT Challengers. Ekipa starxo wcale nie tak dawno temu triumfowała wszak podczas pierwszego europejskiego VCT Masters i choć nie udało im się wywalczyć przepustki na Islandię, to i tak zaszli dalej niż wiele znacznie wyżej notowanych ekip.

Oprócz Acend na liście uczestników zamkniętego etapu kwalifikacyjnego znaleźli się także wicemistrzowie z Reykjavíku – Fnatic, a także drugi z reprezentantów starego kontynentu na pierwszym międzynarodowym LAN-ie – Team Liquid. Pierwszą czwórkę zaproszonych ekip uzupełniło FPX, które dla wielu było największym nieobecnym zmagań na Islandii.

W zamkniętych kwalifikacjach czekają również podopieczni dwóch francuskich organizacji. Od nieco dalszej fazy niż reszta walkę o awans do Berlina powalczą gracze Vitality i Team BDS. Stawkę zaproszonych ekip uzupełnia z kolei Ninjas in Pyjamas dowodzone przez Kevina „Ex6TenZa” Droolansa.

Otwarte kwalifikacje VALORANT Champions Tour ruszą już 28 czerwca i potrwają do drugiego lipca. Główny etap zmagań zostanie z kolei zainicjowany siódmego lipca.

Do ośmiu zaproszonych zespołów dołączy kolejna ósemka wyłoniona z otwartych kwalifikacji. Tym samym zainicjowana zostanie walka o awans do finałów Challengersów EMEA, które będą prowadzić do VCT Masters w Berlinie.

Fot. G2 Esports / Entropiq

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze