Acend z pierwszą porażką w nowym składzie. starxo i zeek powalczą w finale drabinki przegranych

21.08.2021, 13:43:24

Seria szesnastu kolejnych spotkań z rzędu bez porażki w wykonaniu austriackiej organizacji Acend finalnie dobiegła końca. Międzynarodowy skład z dwoma Polakami na pokładzie uznał wczoraj wyższość tureckiej drużyny marzeń w postaci SuperMassive Blaze, jednak szanse Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta na zwycięstwo w całym turnieju są nadal żywe. Podopieczni Laurynasa „Nbsa” Kisieliusa staną dziś w szranki z Gambit Esports, a ewentualny triumf otworzy dla nich furtkę do rewanżu na SMB. 

Do starcia z SuperMassive Blaze Acend podchodziło z pozycji ewidentnego faworyta. Europejski kolektyw jeszcze przed wyjazdem do Berlina został jednogłośnie okrzyknięty przez graczy i ekspertów najlepszą formacją Starego Kontynentu i wszystko wskazywało na to, że imponująca seria zwycięstw od momentu dołączenia Aleksandra „zeeka” Zygmunta znajdzie swoje przedłużenie w potyczce z tureckim powerhousem. I choć wszystko zaczęło się rewelacyjnie, bo od genialnego występu na flagowym Bindzie, to później było już tylko gorzej.

Eksperymentalna kompozycja na Splicie nie przyniosła europejskiej piątce specjalnych korzyści. Choć przyjemnie było zobaczyć Patryko „starxo” Kopczyńskiego na Raze, to ostatecznie świetna forma Barana „Izziego” Yılmaza napędziła SMB, które wyrównało stan serii. Na decydującym Haven o wielu rzeczach zadecydowały z kolei błędy obu zespołów, jednak ostatecznie zwycięstwa mogła się cieszyć turecka piątka.

Dziś Acend ponownie spotka się z Gambit Esports, które pokonali rezultatem 2:1 w ubiegły poniedziałek. Rosyjski skład z pewnością chciałby odpłacić się formacji biało-czerwonych, jednak pomimo porażki z SuperMassive Blaze zeek i jego kompani będą uznawani za faworytów.

Harmonogram dzisiejszych meczów: 

  • 15:00 – Gambit Esports vs. Acend (BO5)

Wszystkie spotkania w ramach VALORANT Champions Tour wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Tagi:
Acend Gambit STARXO SuperMassive Blaze VCT Challengers EMEA zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze