Acend z awansem do VCT Challengers. Mickebwoy zmierzy się z Alliance

Acend z awansem do VCT Challengers. Mickebwoy zmierzy się z Alliance

02.07.2021, 01:12:13

Formalności zostały dopełnione, a pierwsi Polacy wywalczyli awans na VCT Challengers. Aleksander „zeek” Zygmunt oraz Patryk „starxo” Kopczyński po świetnych występach w kwalifikacjach mogą już szykować się do rywalizacji z innymi topowymi europejskimi piątkami, ale zamknięte kwalifikacje dostarczą nam emocji również dziś. Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki reprezentujący Rix.GG stanie w szranki z Alliance w meczu decydującym o wywalczeniu przepustki do kolejnego etapu zmagań. 

W dobrych nastrojach polscy kibice zakończyli wieczór pełen emocji w ramach kwalifikacji VCT Challengers. W pierwszej kolejności z tarczą z serwera schodzili wszak polscy zawodnicy Acend, dla których Team BDS co prawda miał być pierwszym poważniejszym sprawdzianem, a okazał się jedynie przystawką przed głównym etapem zmagań. Aleksander „zeek” Zygmunt i spółka całkowicie zdominowali Francuzów, co przełożyło się na dość jednostronną serię i szybki triumf.

Nieco później na placu boju zameldował się z kolei Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki reprezentujący brytyjską organizację Rix.GG. Dobra dyspozycja Toma „otoma” Harta i pozostałych kolegów byłego zawodnika HONK pozwoliła po całkiem zaciętym boju uporać się z niemieckim BIG i awansować do meczu o wszystko.

Awans do VCT Challengers oprócz Acend zdążyli już sobie zagwarantować podopieczni G2 Esports, Team Liquid oraz Guild Esports. Jednym z najciekawszych jutrzejszych spotkań będzie z kolei bez cienia wątpliwośći potyczka pomiędzy FPX oraz Vitality.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach kwalifikacji VCT Challengers: 

  • 17:00 – Rix.GG vs. Alliance
  • 17:00 – Fnatic vs. Wave Esports
  • 20:00 – Team BDS vs. Team Finest
  • 20:00 – FunPlus Phoenix vs. Vitality

Ostatnie spotkania w ramach zamkniętej drabinki eliminacyjnej do VCT Challengers zostały zaplanowane na godzinę 17:00 oraz 20:00. Mecze wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Łukasz Twardowski / eMinePro

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze