Acend wchodzi do gry na VCT Challengers EMEA. cNed i spółka podejmą Natus Vincere

13.08.2021, 01:31:22

Pierwszy dzień zmagań w ramach VCT Challengers EMEA dostarczył mnóstwo emocji i bez cienia wątpliwości była to godna inauguracja turnieju kwalifikacyjnego na LAN-a w Berlinie. Po pierwszych upsetach i szalonych powrotach do walki włączą się cztery kolejne formacje z najwyższych seedów, wśród których znajduje się między innymi Acend, w którym występuje Aleksander „zeek” Zygmunt i Patryk „starxo” Kopczyński. 

Na pierwszy ogień na serwerze spotkali się reprezentanci Team Liquid oraz Natus Vincere. Rywalizacja rozpoczęła się na Iceboxie, na którym od początku karty rozdawali podopieczni amerykańskiej organizacji, jednak chyba mało kto mógł przewidzieć, że po zmianie stron Adil „ScreaM” Benrlitom i spółka roztrwonią prowadzenie 9:3 i w ataku wygrają zaledwie jedną rundę. Genialnie dysponowany Kirill „Cloud” Nehozhin ustawił niezwykle szczelną defensywę pod sitem A, co pozwoliło Na’Vi wysunąć się na prowadzenie.

Na wyrównanie serii nie musieliśmy jednak szczególnie długo czekać. O ile w pierwszej połowie wydawało się, że Bind będzie wyrównany, to ostatecznie TL zdominowało reprezentantów regionu CIS. Niesamowita historia została za to napisana na Splicie, gdzie podopieczni Dmitriego „SmartSevena” Smartselova przez długi czas byli piekielnie blisko zwycięstwa, jednak ostatecznie do triumfu potrzebny był im maksymalny wymiar rund.

W międzyczasie bez większych kłopotów Guild Esports uporało się z kolei z forZe, a my przenieśliśmy się do drugiej porcji spotkań. FunPlus Phoenix przez długi czas dostawało na Ascencie niesamowite bęcki od Fire Flux Esports, jednak finalnie zgarnęło mapę wybraną przez Turków po dwóch dogrywkach. Ku zaskoczeniu kibiców i ekspertów do czasu względnie równo było również na Bindzie, jednak po zmianie stron Kirill „ANGE1” Karasiow i spółka odskoczyli i domknęli serię 2:0 spychając przeciwników do drabinki przegranych.

Turecką społeczność uradowało za to zwycięstwo Oxygen, które po trzymapowej potyczce uporało się z Giants Gaming. Dziś przed kibicami tego regionu kolejne emocjonujące popołudnie, gdyż z FPX zmierzy się SuperMassive Blaze, a G2 postara się ograć Erdem „toronto” Soğukpınar i jego kompani z OXG. Nasze oczy będą jednak zwrócone po tureckiego rodzynka w Acend – Mehmeta Yağıza „cNeda” İpeka.

Acend z Aleksandrem „zeekiem” Zygmuntem i Patrykiem „starxo” Kopczyńskim na pokładzie stanie w szranki z Natus Vincere. O ile podopieczni austriackiej organizacji będą niekwestionowanym faworytem, o tyle duże nadzieje pokładane są w ekipie Vladyslava „archa” Svistova, która pokazała się w meczu z Liquid z naprawdę przyzwoitej strony.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT Challengers EMEA: 

  • 17:00 – Acend vs. Natus Vincere 
  • 17:00 – Gambit Esports vs. Guild Esports
  • 19:00 – SuperMassive Blaze vs. FunPlus Phoenix
  • 19:00 – G2 Esports vs. Oxygen 

Pogrubione spotkania będziecie mogli śledzić na żywo wraz z polskim komentarzem na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. VCT

Tagi:
Acend cNed STARXO VCT Challengers EMEA zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze