Acend, G2 i 100 Thieves z triumfami na VCT Masters. Dziś do gry wchodzi Vision Strikers i Gambit

Acend, G2 i 100 Thieves z triumfami na VCT Masters. Dziś do gry wchodzi Vision Strikers i Gambit

11.09.2021, 10:18:43

Niezwykle udany dla wszystkich polskich kibiców okazał się premierowy mecz Aleksandra „zeeka” Zygmunta i Patryka „starxo” Kopczyńskiego w ramach VCT Masters Berlin. Acend z naszymi rodakami na pokładzie pokonało SuperMassive Blaze rewanżując się tym samym Turkom za porażkę podczas VCT Challengers EMEA i już w poniedziałek powalczy o awans do fazy pucharowej. 

Przed rozpoczęciem spotkania z SMB pojawiały się wątpliwości, czy Acend nie ulegnie presji związanej z wejściem na scenę. Wszelkie wątpliwości zostały jednak szybko rozwiane, a zeek i jego kompani pokazali, że przyszli nie tylko zdemolować turecki skład, ale również przejąć schedę po Fnatic i zagwarantować widzom genialny content…

Po Acend na serwer wkroczyła kolejna forma z EMEA. G2 Esports podejmowało koreańskie F4Q i choć po pierwszej mapie wydawało się, że możemy być świadkami szybkiego 2:0, to ostatecznie Oscar „mixwell” Cañellas i spółka przegrali Binda, by po względnie trudnym boju zatriumfować ostatecznie dopiero na Haven.

Bez niespodzianek obyło się w meczu 100 Thieves kontra Havan Liberty. Brazylijczycy zgodnie z przewidywaniami byli zaledwie tłem dla wicemistrzów Ameryki Północnej i zostali szybko rozklepani rezultatem 2:0.

Dziś na start zaserwowana zostanie nam potyczka Vision Strikers oraz Paper Rex. Legendarny koreański zespół w debiucie na międzynarodowej scenie będzie ewidentnym faworytem i ciężko uwierzyć w to, że ekipa z Singapuru będzie w stanie postawić jakikolwiek opór.

W drugiej kolejności na scenę wyjdzie z kolei Gambit Esports, które będzie chciało od początku pokazać swoją siłę. Triumfatorzy VCT Challengers EMEA zmierzą się z Crazy Raccoon, za którym przemawia na pewno doświadczenie zdobyte na Islandii, ale Ayaz „nAts” Akhmetshin i jego kompani powinni bez większych trudności zabezpieczyć premierowy triumf.

Najciekawsze będzie bez cienia wątpliwości ostatnie sobotnie starcie, w którym na placu boju pojawi się Envy oraz brazylijskie Vivo Keyd. Latynosi są nadzieją regionalnych kibiców, którzy wierzą w to, że Kraj Kawy w końcu pokaże walkę na międzykontynentalnym turnieju.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach VCT Masters Berlin: 

  • 15:00 – Vision Strikers vs. Paper Rex
  • 18:00 – Gambit vs. Crazy Raccoon
  • 21:00 – Envy vs. Vivo Keyd

Wszystkie mecze w ramach VCT Masters Berlin wraz z polskim komentarzem możecie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze