Acend coraz bliżej VCT Masters Berlin. zeek i starxo z awansem na finały Challengers EMEA

Acend coraz bliżej VCT Masters Berlin. zeek i starxo z awansem na finały Challengers EMEA

09.07.2021, 14:33:22

O ile imponująca seria Acend bez przegranej mapy z Aleksandrem „zeekiem” Zygmuntem na pokładzie dobiegła końca, o tyle zarówno były gracz G2, jak i Patryk „starxo” Kopczyński mogą świętować awans do VCT Challengers EMEA, czyli turnieju, który wyłoni czterech reprezentantów Europy, Turcji i CIS na VCT Masters Berlin. W decydującym starciu podopieczni austriackiej organizacji dowodzeni przez Santeriego „BONECOLDA” Sassiego rozprawili się z FPX po emocjonującej serii BO3. 

Przed wczorajszymi meczami w ramach VCT Challengers ciężko było wyłonić jednoznacznych faworytów niezwykle ciekawie zapowiadających się spotkań decydujących o awansie. Acend rozpoczęło serię przeciwko FPX w imponującym stylu, dominując przeciwników na mapie Bind, jednak sielanka nie trwała długo. Pontus „Zyppan” Eek i spółka odpłacili się formacji Polaków pięknym za nadobne i rozgromili ich na Iceboxie, przez co o wszystkim zadecydować miało Haven. Tam wszystko wróciło jednak na właściwe tory. zeek i jego kompani bez większych trudności uporali się z triumfatorami kwietniowych Challengersów i zagwarantowali sobie miejsce w finałach EMEA.

W międzyczasie niemałą niespodziankę sprawiło Guild Esports, które klasycznie uważane było za underdoga w starciu z Fnatic. Wicemistrzowie VCT Masters Reykjavík musieli uznać wyższość Szwedów i co ciekawe niedługo później zostali wyrzuceni za burtę przez G2 Esports, które napędzane genialną dyspozycją Oscara „mixwella” Cañellasa zamknęło serię w dwóch mapach.

Podobny los spotkał kolejnych reprezentantów Starego Kontynentu na niedawno zakończonym turnieju na Islandii. Team Liquid pomimo ambitnej walki poniósł klęskę w starciu z FPX, które pomimo porażki z Acend zagwarantowało sobie awans do VCT Challengers EMEA. Zarówno TL, jak i Fnatic, powalczą w kolejnych Challengersach, z których tylko dwie ekipy awansują do międzyregionalnych zawodów kwalifikacyjnych na LAN-a w Berlinie.

Dziś rozegrany zostanie finał drabinki wygranych pomiędzy Acend oraz Guild Esports, a także przedostatnia runda loser bracketu. Mecze toczyć się będą o jak najlepszy seeding oraz nagrody pieniężne, a polskojęzyczną transmisję będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Harmonogram spotkań: 

  • 17:00 – Acend vs. Guild Esports
  • 20:00 – FPX vs. G2 Esports

Fot. Łukasz Twardowski / eMinePro

Tagi:
Acend STARXO VCT Challengers EMEA zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze