Newsy
Pozostałe

AC Milan wchodzi w esport. Klub nawiązał współpracę z QLASH

02.11.2020, 19:01:34

Nie gaśnie zainteresowanie esportem w świecie sportów tradycyjnych. Kilka dni temu informowaliśmy o powołaniu własnej organizacji przez reprezentanta Realu Madryt – Casemiro, a także podpisaniu sekcji VALORANTA przez markę reprezentowaną przez Davida Beckhama, a dziś o poszerzeniu horyzontów poinformowali również włodarze włoskiego gianta – AC Milan. 

Legendarny włoski klub sportowy nawiązał współpracę z organizacją QLASH, którą można kojarzyć z eventów oraz sekcji FIFY czy StarCrafta.  Dla AC Milan współpraca będzie miała charakter strategiczny oraz marketingowy, a duży wydźwięk ma mieć fakt, że QLASH wygrało ostatnio nagrodę dla najlepszej esportowej drużyny na Półwyspie Apenińskim.

Nowo powstała drużyna będzie nosić nazwę AC MILAN QLASH i będzie rywalizować zarówno w FIFIE 21, jak i… Brawl Stars, czyli niezwykle popularnej grze mobilnej. Barwy organizacji będą przywdziewać Diego „Crazy” Campagnani, który zakończył sezon w FIFIE20 jako najlepszy gracz globu na PlayStation oraz Fabio „Denuzzo” Denuzzo, znany włoski zawodnik rywalizujący na platformie Xbox. Obaj panowie wezmą udział w eSerieA TIM 2020/2021 oraz innych najważniejszych rozgrywkach pokroju FIFA Global Series i FIFA Club World Cup.

Z dumą możemy ogłosić nawiązanie zupełnie nowej współpracy z marką QLASH. Porozumienie jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku modernizacji naszego klubu i podążania innowacyjną ścieżką. Jesteśmy pewni, że będzie to ekscytujące i niesamowite doświadczenie, zarówno dla nas, jak i naszych fanów z całego świata. Cieszymy się, że wchodzimy w esport wraz z jedną z czołowych organizacji, jaką bez wątpienia jest QLASH – mówił Casper Stylsvig, AC Milan’s Chief Revenue Officer.

Dla tradycjonalistów, którzy mają odwagę, aby wkroczyć w świat innowacji, esport może być idealną szansą na rozwój. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani oraz dumni z tego, że AC Milan zdecydował się wybrać QLASH jako swojego esportowego partnera. Nasza współpraca jest bardzo zaawansowana i ma również komercyjny grunt, więc wspólnie będziemy w stanie zaoferować idealne warunki inwestorom, którzy chcą zainwestować w przyszłość, nie rezygnując przy tym z tradycyjnych wartości – dodał z kolei Luca Pagano, CEO organizacji QLASH.

Fot. EA / FIFA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze