A83650 kończy karierę. Powodem esportowe wypalenie
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

A83650 kończy karierę. Powodem esportowe wypalenie

21.05.2020, 17:32:09

Kacper „a83650” Kwieciński zakończył karierę profesjonalnego gracza. – Moja motywacja do grania i rywalizowania w Hearthstone spadała w zasadzie do zera. Zdecydowałem się zatem powiedzieć stop – ogłosił karciarz, który reprezentował Polskę na mistrzostwach świata.

Kwieciński w swojej karierze reprezentował barwy noMERCY czy Illuminar Gaming. W szeregach amerykańskiego Teamu Genji wystąpił z kolei na prestiżowym Hearthstone World Championship 2019, plasując się w czołowej dwunastce. Oprócz tego na koncie a83650 widzimy m.in. tytuły ESL Mistrza Polski, a także srebrne medale poważanego HCT Summer Championship 2018. Zawodnik regularnie występował podczas międzynarodowych turniejów na całym świecie: od Azji przez Europę aż do Ameryki Północnej.

Choć Kwieciński bezsprzecznie należy do najbardziej utytułowanych karciarzy w Polsce, doświadczenie nie pomogło mu w ostatnim sezonie. Przez zmiany polityki Blizzarda, esportowiec został sprowadzony na margines. To też bezpośredni powód spadku motywacji prowadzącej do końca kariery.

Wprowazona w zeszłym roku liga Grandmaster okazała się być kompletnie nietrafionym pomysłem i pomimo wielu protestów ze strony graczy domagających się zmiany systemu, nic z tym nie zrobiono. Obecny system spowodował, że ludzie spoza Grandmastera nie mają tak naprawdę nic ciekawego do roboty. Żałuję, że lata 2016-2018, kiedy działo się naprawdę dużo, minęły bezpowrotnie – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Po zakończeniu współpracy z Teamem Genji Kwieciński pozostawał bez wsparcia organizacji. Mimo to nie żałuje czasu poświęconego esportowi. – Wspomnienia z ostatnich lat, które nabyłem dzięki rywalizowaniu w turniejach Hearthstone będę pamiętał do końca życia. Zrelizowałem wielkie marzenie, jakim jest występ na Mistrzostwach Świata i dlatego czuję się spełnienie – zaznacza.

A83650 skupi się teraz na dokończeniu studiów. W międzyczasie będzie dzielił się opiniami na temat esportu na swoich profilach w mediach społecznościowych. – Moim celem na przyszłość jest uzyskanie pracy w środowisku esportowym i będę robił wszystko, aby do tego doszło. Nie chcę jednak być profesjonalnym graczem – kończy uczestnik mistrzostw świata.

Fot. Blizzard