90 minut meczu vs. spotkanie BO5? – ESPORTÓWKA

22.04.2021, 07:59:38

Czwartek, godzina 8:30, ESPORTÓWKA, a w niej: zamieszanie w składzie Astralis, esportowe nawiązania do kontrowersyjnej sprawy z Super League, romans Tomasza „phra” Wójcika z Pompa Teamem, nieumiarkowanie shoterów szachowych i wspaniała akcja Valoranta jako wisienka na torcie. 

A BO5 kiedyś oglądaliście?

Zapowiedź i ekspresowe uśmiercenie Super League wstrząsnęły posadami światowego footballu. Sytuacja wyszła zresztą daleko poza świat piłki nożnej. Lukas „gla1ve” Rossander zwraca dla przykładu uwagę na słowa Florentino Pereza związane z malejącą popularnością meczów w gronie młodych ludzi. Mecze mają być zbyt długie, aby zainteresować nowych kibiców.

Kapitan Astralis sprawnie nawiązał do sceny esportu, a przede wszystkim Counter-Strike: Global Offensive. No bo przecież czym jest 90 minutowe spotkanie piłkarskie w porównaniu do pojedynku BO5 wybrukowanego dogrywkami na poszczególnych mapach? 

I faktycznie możemy się nieco uśmiechać, porównując oba przykłady. Pamiętajmy jednak, że patologie związane z harmonogramami turniejowymi, przedłużające się dni rozgrywkowe i w końcu wielogodzinne maratony meczowe  przestaną się sprawdzać również w naszym świecie. To nieuniknione.

Nadchodzą zmiany?

A skoro przy Astralis jesteśmy… Głośno zaczęło mówić się o potencjalnych zmianach w królewskiej kadrze. s1mple dla przykładu zdradził, że był w szoku, gdy podczas sparingu zobaczył odświeżoną kadrę Duńczyków. I obiecał, że my w głębokim szoku również będziemy.

Jednym tylko wpisem gla1ve podgrzał atmosferę jeszcze bardziej:

supErLIGA

Pamiętacie jeszcze hucznie zapowiadany projekt esportowej ELIGI? Ona też miała walczyć o prawda drużyn członkowskich, wychodząc z kontrą do niesprawiedliwości organizatorów. Wyszło jak zwykle – kiepsko. Sami napisaliśmy zresztą o tym kilka tekstów.

Romans phra z Pompa Teamem?

To nic potwierdzonego, ale i sytuacja z kategorii możliwych. Od kilku dni współwłaściciel Pompa Teamu regularnie zaczepia Tomasza “phra” Wójcika w mediach społecznościowych: na Twitterze czy Facebooku. 

Czy wpisy Szymona Kasprzyka oznaczają coś więcej niż tylko zabawę i wzbudzanie sensacji? Prawdopodobnie przekonamy się o tym niebawem. Aktualnie Wójcik poświęca się grze w składzie StyluDunów i w wolnych chwilach przekomarza się z Pawłem “byalim” Bielińskim.


Z szacunkiem do pracy Pana Bartosha

Komunikat jest prosty – shoty są super, ale chciwość będzie tępiona w zarodku. Ogarnijcie się, królowie biznesu, bo Bartek będzie smutny, okej?

Wpis bez kontekstu

Ile tu się dzieje.. Ile tu jest smaczków… Napięcie można ciąć nożem. Społeczność Valoranta potrzebuje więcej uwiecznionej współpracy duetu Michał “myha” Francuz & Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk.

Fot. DreamHack / Jennika Ojala
Tagi:
Astralis ELIGA ESPORTÓWKA gla1ve Hermes Isamu myha phr TheFakeOne xntentacion
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze