9 Polaków zagra o awans na VCT Masters

04.03.2021, 11:49:56

Pomimo tego, że po drodze musieliśmy przełknąć kilka gorzkich pigułek, to ostatecznie możemy być dumni z postawy rodzimych zawodników w ostatnich otwartych kwalifikacjach do VCT Challengers 3. W play-inach zobaczymy jedną w pełni biało-czerwoną piątkę, a także dwóch byłych reprezentantów THOSE GUYS. 

W szampańskich nastrojach rozpoczęliśmy drugi dzień otwartych kwalifikacji do VCT Challengers 3. Szanse na awans do fazy play-in miał istny kordon Polaków, którzy byli najliczniejszą nacją na tym etapie drabinki eliminacyjnej.

Stosunkowo szybko z rywalizacją pożegnało się Movistar Riders. Jakub „Ayke” Smoczyński i jego kompani nie byli w stanie uporać się z faworyzowanym Dfuse Team, które później wyrzuciło za burtę również Michała „MOLSIEGO” Łąckiego reprezentującego Team Finest.

W pierwszej kolejności do play-inów zakwalifikowała się Ballista. Zespół dowodzony przez Mateusza „Morfana” Świętochowskiego nie pozostawił żadnych złudzeń skandynawskiemu HSDIRR, gromiąc rywala 13:4, 13:7. Podziwu dla biało-czerwonych nie krył uczestnik europejskiego First Strike’a – Jesse „JESMUND” Terävä.

Niedługo później mogliśmy również świętować awans Mikołaja „Mickebwoya” Chojnackiego, który do spółki ze swoimi kompanami z HONK rozprawił się z formacją Viliusa „krea6ona” Malinauskasa. W jego ślady niedługo później poszedł także Patryk „starxo” Kopczyński, który uporał się z SAW.

Pomimo wielkich nadziei nie mieliśmy powodów do radości po meczach z udziałem Pit Stopu i Chakalaki. Piotr „YouBreak” Chodoła i jego koledzy z zespołu nie mieli większych szans w starciu z Guild, a formacja dowodzona przez Karola „Nitro” Przedpełskiego po szalonym boju uznała ostatecznie wyższość Entropiq.

Już dziś rozpoczną się pierwsze mecze w ramach Challengers 3:

  • 18:00 – Guild Esports vs. Entropiq
  • 21:00 – Giants vs. Dfuse Team

Wszystkie mecze w ramach VCT Challengers 3 wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Ballista

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze