6 drużyn i 2 miliony dolarów. Topowi gracze CS:GO zagrają w turnieju charytatywnym
CS:GO
Newsy

6 drużyn i 2 miliony dolarów. Topowi gracze CS:GO zagrają w turnieju charytatywnym

23.05.2020, 18:23:41

Już w ostatni weekend maja sześć topowych drużyn CS:GO wystąpi w turnieju charytatywnym o nazwie GAMERS WITHOUT BORDERS. W puli nagród znalazła się niebotyczna kwota opiewająca na 2 miliony dolarów, a uczestnicy przekażą swoją część wygranej na rzecz jednej z wielu instytucji, które zajmują się aktualnie walką z globalną pandemią wywołaną przez koronawirusa Covid-19. 

Gamers Without Borders ogłosiło właśnie kolejny turniej, który będzie częścią ich dziesięciomilionowej inwestycji w esport. Organizatorzy nazywają cały projekt największą dotychczasową bitwą w świecie gamingu, a seria zmagań ma na celu zwiększenie światowej świadomości na temat pandemii koronawirusa.

 Już w ostatni weekend maja sześć topowych drużyn rozegra spotkania w ramach trzydniowej imprezy, której pula nagród opiewa na dwa miliony dolarów. Będą to ekipy z Europy oraz regionu CIS, z czego cztery z nich znajdują się aktualnie w pierwszej piątce światowego rankingu drużyn CS:GO. Produkcją turnieju oraz transmisji zajmie się esportowy gigant, czyli naturalnie firma ESL.

Na serwerze będziemy mogli śledzić między innymi triumfatorów Intel Extreme Masters 2020, czyli oczywiście Natus Vincere. Oprócz nich do walki staną takie marki jak G2 Esports, mousesports, FaZe Clan, OG oraz Fnatic.

Szczegóły na temat harmonogramu oraz rozdysponowania puli nagród pomiędzy poszczególnymi miejscami powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Fot. ESL / Adela Sznajder