5 milionów dolarów i nowoczesne studio w Katowicach – tak wygląda przyszłość PUBG
Battle Royale
Newsy
Pozostałe

5 milionów dolarów i nowoczesne studio w Katowicach – tak wygląda przyszłość PUBG

26.03.2020, 18:14:44

Myślisz esport, mówisz Katowice. Po raz kolejny miasto znane między innymi z Intel Extreme Masters gościć będzie najlepszych graczy na świecie. Tym razem uczestników zmagań PUBG Mobile, którzy po poprawie sytuacji związanej z koronawirusem spotkają się w nowoczesnym studiu, by powalczyć o gigantyczne pieniądze. W nowym systemie rozgrywek do wygrania będzie aż 5 milionów dolarów.

Niewiele jest obecnie pozytywnych newsów dotyczących wydarzeń esportowych – większość przenosi się do internetu lub na inny termin. Światełkiem w tych nieciekawych czasach jest PUBG MOBILE 2020, czyli nowy esportowy ekosystem, którego docelowym domem mają być Katowice. Wybudowane tam studio to oznaka długoterminowego planu, który rozpocznie się jednak w internecie.

Aby zapewnić więcej możliwości konkurowania i lepsze doświadczenia z oglądania rozgrywek, w dalszym ciągu rozwijamy nasz globalny ekosystem esportu na poziomach amatorskim, półprofesjonalnym i profesjonalnym, a także w etapach krajowym, regionalnym i światowym – mówi James Yang, dyrektor PUBG MOBILE Global Esports w Tencent Games. – PUBG MOBILE zawsze stara się tworzyć większe możliwości dla graczy, aby cieszyli się grą i możliwością rozpoczęcia drogi do bycia nr 1.

Zawodnicy będą mogli awansować do finałów regionalnych poprzez PUBG MOBILE Club Open w Europie, Ameryce Północnej, Turcji, regionie CIS, Niemczech, na Bliskim Wschodzie i Afryce, Iraku i Arabii Saudyjskiej. Droga prowadzić będzie ich do Pro League, a z niej do Ligi Światowej, która będzie najwyżej klasyfikowanymi rozgrywkami.

Jeśli poprawi się sytuacja na świecie, ponad 130 zawodników pojawi się właśnie w Katowicach, by walczyć o awans na Mistrzostwa Świata, na których pula nagród wyniesie milion dolarów. Uczestnicy Ligi Światowej mieliby spędzić w Polsce miesiąc i rozgrywać mecze pięć razy w tygodniu. Byliby podzieleni na dwie konferencje – Wschodnią i Zachodnią.