26,5 miliona euro za grę w LEC. Team BDS kupiło slota FC Schalke 04

30.06.2021, 06:01:26

Saga dotycząca sprzedaży slota FC Schalke 04 w LEC wreszcie dobiegła końca. Wszystkie plotki i konkretniejsza doniesienia się potwierdziły, a miejsce niemieckiej organizacji w najlepszej europejskiej lidze League of Legends zajmie Team BDS.

Dlaczego Schalke 04 zdecydowało się na sprzedaż slota? Mogłoby się wydawać, że to ruch irracjonalny, w końcu organizacja była częścią ligi od momentu jej założenia. Prawdą jest jednak, że klub od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Esport miał więc pomóc załatać lukę, która powstała po spadku piłkarskiej drużyny z Bundesligi. A nie było lepszego i szybszego zarobku niż sprzedaż slota w najlepszej europejskiej lidze LoL-a.

Schalke 04 otrzymało od Teamu BDS 26,5 miliona euro, jednak to tylko dzisiejszy przychód. Mimo to zarobek ze sprzedaży samego slota i tak wygląda imponująco, bowiem organizacja wykupiła sobie to miejsce za raptem 8 milionów. Ponad potrójna przebitka w kilka lat – nieźle. A przy okazji szkoda, że tak to musiało się zakończyć.

Mogłoby się wydawać, że to kosmiczna kwota za udział w esportowej lidze. Prawdą jest jednak, że Schalke szukało kupców na zabój i zarobiło mniej niż rzeczywiście by mogło. O skali takich transakcji niech świadczy przykład Echo Fox z 2019 roku, które sprzedało swój slot w amerykańskim LCS za 33 miliony dolarów. I to dziś transakcja ta pozostaje rekordową jeśli chodzi o franczyzowe transakcje w świecie esportu wyłączając Azję.

Team BDS dołączy do LEC po zakończeniu tego sezonu. Debiut organizacji ujrzymy więc na początku 2022 roku. A co ze składem? Dziś barw BDS broni dwójka Polaków. Cała drużyna najprawdopodobniej zostanie jednak przebudowana przed inauguracją pierwszego splitu LEC w przyszłym roku.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
FC Schalke 04 LEC Team BDS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze