2. dywizja Alior Bank Ultraligi na start. Akademia Pompy zmierzy się z ESCA w hicie kolejki

18.06.2020, 11:10:51

Za nami dwie kolejki zmagań w ramach Alior Bank Ultraligi, a już dziś będziemy świadkami pierwszego przetarcia na zapleczu najważniejszych rozgrywek League of Legends w Polsce. Punktualnie o godzinie 16:00 rozpocznie się druga dywizja zmagań, w której będziemy mieli okazję śledzić młode talenty oraz weteranów, którzy z różnych powodów nie załapali się do rozgrywek najwyższego szczebla. Na serwerach będziemy mogli obserwować między innymi akademię 7more7 Pompa Team, nowy skład devils.one, raczkującą organizację Mateusza „Kikisa” Szkudlarka czy też Team ESCA Gaming. 

Listę uczestników premierowego sezonu drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi poznaliśmy już jakiś czas temu. Koniec jednak z teorią i typowaniem tego, kto wygląda najlepiej na papierze, gdyż nadszedł czas na pierwszą weryfikację na Summoner’s Rift. Jesteście głodni krajowego League of Legends? To dobrze, bo przed nami aż 12 spotkań!

Start z grubej rury

Już pierwsze mecze staną pod znakiem wielu niesamowicie ciekawych historii. O 16:00 po jednej stronie barykady zobaczymy devils.one, które jak powszechnie wiadomo, zakończyło jakiś czas temu współpracę ze swoim składem League of Legends, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce ultraligowego podium. Diabły pozostaną jednak obecne na scenie, a ich barw w drugiej dywizji będzie bronić akademia, którą wybrał niedawny szkoleniowiec DV1, a obecnie trener 7more7 Pompa Team – Adrian „Zetural” Dziadkowiec. Ich rywalem będzie „soon to be named”, czyli ekipa, w której składzie są nazwiska świetnie znane z rozgrywek UL. Jak się okazało Marcin „Unkown” Kubicki, Szymon „Ben3k” Przygoński, Sebastian „niQ” Robak, Dominik „Zamulek” Biela i Jakub „kubYD” Grobelny biorą udział w projekcie Mateusza „Kikisa” Szkudlarka, który po ewentualnym awansie do pierwszej dywizji Alior Bank Ultraligi zamierza stworzyć pełnoprawną organizację.

Równocześnie rozgrywane będzie starcie pomiędzy akademią Pompa Teamu oraz Team ESCA Gaming. Po jednej stronie takie nicki jak Artur „Rybson” Gębicz, Sebastian „Color” Czyżyk czy Damian „Defles” Filipow, a po drugiej postaci pokroju Krystiana „Czaru” Przybylskiego, Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego czy Konrada „Grka” Górniaka. Niedzielny widz, odpalając to spotkanie, mógłby pewnie zastanawiać się, czy na pewno trafił na rozgrywki drugiej dywizji. Szykuje się arcyciekawy mecz.

Oprócz wymienionych wyżęj ekip w stawce zobaczymy już same akademie ekip z Alior Bank Ultraligi. Zarówno w H34T Young Flames, jak i piratesports oraz PRIDE Academy zobaczymy raczej mocno anonimowych graczy, kiedy w Gentlemen’s Academy będziemy mieli okazję obserwować takich graczy jak Wojtek „Lewus” Strykowski czy Jakub „Highway” Baranowski.

Pełny harmonogram dzisiejszych meczów w ramach drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi: 

 • 16:00 – devils.one vs. soon to be named
 • 16:00 – Pompa Team Academy vs. Team ESCA Gaming
 • 17:00 – piratesports Academy vs. Gentlemen’s Academy
 • 17:00 – PRIDE Academy vs. H34T Young Flames
 • 18:00 – piratersports Academy vs. PRIDE Academy
 • 18:00 – Pompa Team Academy vs. H34T Young Flames
 • 19:00 – Gentlemen’s Academy vs. soon to be named
 • 19:00 – devils.one vs. Team ESCA Gaming
 • 20:00 – devils.one vs. Gentlemen’s Academy
 • 20:00 – Team ESCA Gaming vs. H34T Young Flames
 • 21:00 – PRIDE Academy vs. soon to be named
 • 21:00 – Pompa Team Academy vs. piratesports Academy

Wybrane spotkania wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać w tym miejscu.

Fot. Ultraliga / Paweł Bastrzyk

Tagi:
7more7 Pompa Team Academy Alior Bank Ultraliga Team ESCA Gaming
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze