14-latek faworytem w starciu z x-kom AGO

28.11.2020, 09:36:10

Jak do tego doszło? Kiedy to się stało? Czy to wciąż prawdziwy świat? No cóż, wydaje się, że niestety tak. x-kom AGO podejmie dziś juniorów Natus Vincere w walce o EDC i o dziwo faworytem nie będzie biało-czerwona ekipa. Bukmacherzy chętniej wskazują skład, którego barw broni… 14-latek.

Oficjale po przerwie

W czasach, w których większość nadwiślańskich ekip oficjalne spotkania rozgrywa niemal dzień w dzień, nawet kilkudniowa przerwa jest odbierana jak jakaś rekordowa nieobecność. Taki właśnie urlop od rywalizacji od stawkę zaliczyli niedawno zawodnicy z jastrzębiego gniazda. Po nieco ponad tygodniu odpustu powrócili jednak do walki i to z mocnym akcentem na start.

AGO zmierzyło się wczoraj z inną ekipą ze wschodu. Polacy podjęli Project X, który nie tak dawno urządził reprezentantom AVEZ Esport bałagan kalibru podobnego do tego, co w kultowym już filmie. Podopieczni Michała “miNiroxa” Michałkowa wzięli jednak rewanż na Ukraińcach i po zaciętym boju zgarnęli pierwszy triumf w walce o EDC.

Dlaczego ten triumf był aż tak ważny? To proste – kwalifikacje European Development Championship nie przewidują drugiej szansy dla przegranych. I dobrze wiedzą o tym zawodnicy AVEZ, którzy po wczorajszej, smutnej porażce z 1WIN pożegnali się z nadziejami na udział w turnieju.

14-letni gwiazdor

Ilya “m0NESY” Osipov – mówi wam to coś? Większości niedzielnych kibiców zapewne nie, ale młody Rosjanin to jeden z najmłodszych, jeśli nie najmłodszy uczestnik Faceit Pro League w całej historii zmagań. A dostał się tam nie poprzez turniej kwalifikacyjny. Ilya otrzymał imienne zaproszenie. Nie bez powodu.

Wystarczy spojrzeć na statystyki młokosa w oficjalnych pojedynkach NAVI Junior. Co prawda m0NESY według oficjalnych źródeł wciąż jest tylko zmiennikiem w ekipie ze wschodu, jednak jego angaż daje drużynie więcej, niż któregokolwiek ze współzawodników. Rating rzędu 1.21 nie wyleciał bowiem z kapelusza. W tym 14-latku drzemie ogromny talent. Ale do produkcji takich czarodziejów kraje ze wschodu Europy już nas przyzwyczaiły. 

I między innymi dlatego NAVI Junior będzie faworytem w pojedynku z x-kom AGO. Nie gigantycznym, ale jednak u większości bukmacherów. To rzecz jasna nie przekreśla szans polskiej ekipy na awans do kolejnej rundy zmagań o EDC. Zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzeniem, że nic nie znaczy. Trzeba jednak docenić prężny rozwój akademii Natus Vincere. Kto wie – być może na naszych oczach rodzi się nowe Gambit Youngsters?

10:00 – x-kom AGO vs NAVI Junior (transmisja)

Co w przypadku zwycięstwa Jastrzębi? Bezpośrednie starcie o awans ze zwycięzcą pojedynku Lilmix kontra FATE. Nieprzekonujące nazwy nie są dziełem przypadku. EDC to nie walka o miliony, a raczej finansowy substytut kultowego już Nine to Five. A nawet gorzej. Triumfator turnieju zgarnie powiem niecałe 18 tysięcy dolarów.

Tagi:
European Development Championship m0NESY x-kom AGO
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze